Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

V sobotu od 17 hodin proti Trutnovu

04. 02. 2016

V dsobotním zápase 32. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Trutnov.

V loňské sezóně skončil Trutnov na 14. místě a v 1. kole play off byl vyřazen Táborem 3:0 na zápasy. Nymburk se v loňské sezóně utkal s Trutnovem ve dvou zápasech a v obou zvítězil. Doma 4:2, venku 6:5. V letošním prvním vzájemném střetnutí se Nymburku v Trutnově nedařilo a po špatném výkonu prohrál 3:2. V celkové druholigové bilanci se Nymburk utkal s Trutnovem sedmnáctkrát, jedenáctkrát zvítězil Nymburk a šestkrát se radovali hokejisté Trutnova. V poslední době má Trutnov celkem dobrou formu. Poslední dvě utkání sice Trutnovští prohráli, ale jednou to bylo až na samostatné nájezdy a podruhé až v prodloužení. Předtím ze šesti zápasů trutnovští hokejisté pětkrát zvítězili. Utkání mezi Nymburkem a Trutnovem je pro oba týmy velmi důležité, neboť je v tabulce dělí pouhý jeden bod a oba týmy bojují o to, aby se dostaly do předkola play off. V brance Trutnova se v dosavadním průběhu letošního ročníku představili dva brankáři. Oto Jeschke zatím odchytal 1173 minut, Petr Čáp rovných 700 minut. Kanadské bodování obránců vede čtyřiadvacetiletý Lukáš Karlík, který vstřelil jednu branku a přidal čtrnáct asistencí. Druhým v pořadí je velezkušený devětatřicetiletý Aleš Píša, který odehrál téměř 700 zápasů v Extralize a v padesáti třech zápasech si vyzkoušel i zámořskou NHL. Píša odehrál pouhých 12 zápasů, ale do černého se trefil třikrát a připsali si patnáct asistencí. Tři branky vstřelili další dva obránci Peter Beneš a Lukáš Vácha. Ofenzivu Trutnova táhne jednadvacetiletý Lukáš Kastner, který vstřelil deset gólů a u osmnácti gólů asistoval. Druhým v pořadí kanadského bodování je Petr Chytráček s jedenácti góly a čtrnácti asistencemi. Třetím v pořadí bodování je nejlepší střelec týmu Tomáš Půlpán. Ten má bilanci 12 gólů a 11 přihrávek. Více než deset gólů mají na svém kontě ještě Aleš Půlpán a Pavel Malý, oba trefili do brány soupeře jedenáctkrát.