V sobotu od 17 hodin proti Žďáru

06. 01. 2017

V sobotním zápase 26. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo SKLH Žďár nad Sázavou.

V loňské sezóně se Žďár nad Sázavou umístil na 9. místě sk. Západ. V předkole play off přešel Žďár přes Nymburk, ve čtvrtfinále vyřadil Žďár vítěze základní části Kolín a jeho pouť play off skončila až v semifinále, kdy Žďárští nestačili na Tábor. V letošní sezóně se Nymburk utkal se Žďárem ve dvou zápasech. V prvním utkání vyhrál Nymburk doma 3:2 v prodloužení, když v nastaveném čase rozhodl dorážkou Bičiště. Ve Žďáru prohráli nymburští hokejisté 6:3, když o výsledku rozhodla již úvodní třetina, kterou Nymburk prohrál 3:0. Hokejisté Žďáru se v současné době vezou na obrovské vlně euforie. Vždyť už deset zápasů v řadě neprohráli! Poslední prohra se datuje z poloviny listopadu a i v tomto utkání žďárští bodovali, když prohráli s Kolínem až v prodloužení. Týmu ze Žďáru nad Sázavou patří po právu druhá příčka tabulky. Vždyť například ze všech tří vzájemných zápasů s Havlíčkovým Brodem odešli žďárští hokejisté jako vítězové. Právě v posledním kole hrál Žďár doma proti Havlíčkovu Brodu. Žďár již prohrával 0:4, ale nakonec dokázal zvítězit 5:4. Žďár v letošní sezóně sází na dvojici brankářů Řehoř – Sláma. Právě tito dva gólmani odchytali většinu zápasů. Třetí brankář Blažíček, který působil i v Nymburce, odchytal pouze tři zápasy, jeden zápas má na svém kontě Zelený. Obranu Žďáru diriguje pětadvacetiletý Petr Beneš, který má na svém kontě již deset vstřelených branek, k nimž přidal osm asistencí. Druhým v pořadí obránců je Martin Pleva, ten vstřelil čtyři góly a jedenáctkrát asistoval. Kanadské bodování útočníků vede Tomáš Střecha, který má na svém kontě sedmnáct bodů za osm gólů a devět přihrávek. Stejný počet sedmnácti bodů si připsal i Luboš Kunstmüller, za pět gólů a dvanáct asistencí. Třetím v pořadí je nestárnoucí Michal Kaňka, který má za šest gólů a deset přihrávek v součtu jen o jediný bod méně, než předchozí dvojice. Nejlepším střelcem mezi útočníky je desetigólový Martin Červenka.