V sobotu od 17:00 proti Bílině

20. 02. 2014

V sobotním 34. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Draci Bílina.

Bílina hraje 2. ligu třetí sezónu a od samého vstupu do třetí nejvyšší hokejové soutěže v České republice se pohybuje na chvostu tabulky. Ve své premiérové sezóně 2011-2012 se Bílina umístila na předposledním 9. místě skupiny Západ. O rok později v sezóně 2012-2013 si předposlední 9. místo  skupiny Západ tým Bíliny zopakoval a také v letošní sezóně se tým Bíliny drží před posledním kolem na předposledním místě tabulky s náskokem tří bodů před Milevskem. Pokud Milevsko v posledním kole doma v zápase s Řisuty získá tři body a Bílina v Nymburce nezíská ani bod budou mít oba týmy stejný počet bodů. V tom případě by rozhodovaly vzájemné zápasy a ty má Bílina horší, takže by spadla na poslední místo a čekal by ji boj u držení v soutěži v baráži o 2. ligu. Tomu se Bílina bude chtít určitě vyhnout a bude mít tedy velkou motivace v Nymburce bojovat alespoň o zisk bodu za remízu, který by jí zaručoval 16. místo a tedy postup do play off a jistou záchranu v soutěži. Bílina však v letošním roce získala na ledě soupeřů pouhých pět bodů, když dokázala zvítězit na ledě Klášterce a pak ještě zvítězit na samostatné nájezdy na ledě Pelhřimova. Všechny ostatní zápasy ledě soupeřů Bílina prohrála. Tým Bíliny se v Nymburce představí vůbec poprvé v historii. V prvním vzájemném zápase zvítězil Nymburk na ledě Bíliny 3:4 na samostatné nájezdy. Nymburk však honil utkání na poslední chvíli neboť ještě necelé dvě minuty před koncem prohrával o dvě branky. Góly v čase 58:58 a 59:07, však Nymburk vyrovnal a utkání nakonec rozhodla až šestá série samostatných nájezdů. V brance Bíliny se v letošním ročníku objevilo už neuvěřitelných sedm brankářů a v poli si přes hlavu přetáhlo bílinský dres 40 hokejistů. V brance má nejvíce minut odchytáno Patrik Nechvátal, který plní pozici dvojky v prvoligovém Mostě a na 93 minut si letos vyzkoušel i Extraligu v Litvínově. Nejlepším střelcem Bíliny je devatenáctiletý Jakub Procházka, který doposud nastřílel 10 branek. V posledním ligovém utkání se však nejvíce dařilo Martinu Hartmanovi, který do sítě Kolína nastřílel hattrick. Ani to však Bílině k vítězství nad Kolínem nestačilo.