V sobotu od 17:00 proti Jindřichovu Hradci

10. 01. 2014

V sobotním 26. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

V loňské sezóně se tým Jindřichova Hradce  umístil na 9. místě skupiny Střed a do play off se tedy nepodíval. Nymburk se vloni utkal s Vajgarem ve čtyřech zápasech a ve všech čtyřech dokázal zvítězit. Značně tím tak vylepšil celkovou historickou druholigovou bilanci. Celkem se oba týmy utkaly ve 40 zápasech, Nymburk vyhrál 12x, Vajgar 25x a 3x skončilo utkání remízou. Také v prvním letošním vzájemném zápase dokázal Nymburk zvítězit, když vyhrál na ledě Jindřichova Hradce 1:2 po samostatných nájezdech (Přibyl – Šefl, Král). Úvod sezóny měli hokejisté od rybníka Vajgaru tradičně špatný a první bod získali až ve svém šestém utkání, kdy dokázali bodovat právě proti Nymburku. Na začátku října také musel  Vajgar kvůli nemoci odložit několik zápasů. Po velmi špatném začátku soutěže se hokejisté z jihu Čech přeci jen oklepali a začali pomalu získávat body do tabulky. Dlouhodobou stálici Tomáše Kubeše nahradil v letošní sezóně Ondřej Bláha, který doposud nastoupil do 14ti zápasů a odchytal celkem 794 minut. Naproti tomu Kubeš zasáhl pouze do tří zápasů a na svém kontě má pouhých 155 minut. důvodem je blíže nespecifikované zranění, po kterém se však osmadvacetiletý brankář právě v tomto týdnu znovu zapojuje do tréninkového procesu. Nejlepším obráncem v kanadském bodování Vajgaru je slovenský veterán Stanislav Jasečko, který dlouhá léta působil v nejvyšší soutěži Čech i Slovenska. Jasečko dosud nasbíral 23 kanadských bodů za 5 branek a 18 asistencí. Dalším v pořadí obránců je Robert Procházka, ten mířil do černého čtyřikrát a šestkrát asistoval. Dalšími dvěma obránci, kteří letos dokázali vstřelit branku jsou Jan Štěpán a Jakub Pekárek, do této sezóny pravověrný útočník. Ostatní obránci zatím gól nevstřelili. Mezi útočníky jsou nejlepšími v bodování dvě jindřichohradecké stálice Luboš Voříšek a Jaroslav Kocar. Oba vstřelili 10 branek, Voříšek má navíc 16 asistencí, Kocar 15 asistencí. Třetím v pořadí je Georg Mavrojanidis, který nastoupil pouze do deseti zápasů, dokázal v nich ale vstřelit devět branek. Dalším zajímavým jménem v sestavě Vajgaru je Jindřich Kotrla, hráč s mnohaletými zkušenostmi z extraligy, především z Litvínova. Za Jindřichův Hradec také v prosinci a v úvodu ledna nastupoval Miroslav Třetina, toho si však České Budějovice stáhly zpět do svého týmu.