Ve čtvrtek od 18 hodin proti Havlíčkovu Brodu

15. 11. 2016

Ve čtvrtečním zápase přivítáme na domácím ledě mužstvo BK Havlíčkův Brod

Ve čtvrtečním zápase 15. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo BK Havlíčkův Brod. V loňské sezóně se Havlíčkův Brod umístil na 7. místě sk. Západ. V předkole play off vyřadil Havlíčkův Brod 2:0 na zápasy Písek a postoupil tak do play off. V 1. kole play off pak byl Havlíčkův Brod vyřazen Táborem 3:1 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Havlíčkovým Brodem ve dvou zápasech. Na ledě Havlíčkova Brodu se Nymburku podařilo překvapivě zvítězit 3:2 a byla to v druholigové historii teprve druhá výhra Nymburka v  Havlíčkově Brodě. V Nymburce vrátili havlíčkobrodští hokejisté Nymburku porážku i s úroky, poté co zvítězili 6:0. V celkové druholigové historii se oba týmy střetly již pětadvacetkrát. Nymburku se podařilo zvítězit v osmi zápasech, dva skončily nerozhodně a patnáctkrát ve vzájemném souboji zvítězili hokejisté od řeky Sázavy. V letošním prvním vzájemném zápase zvítězili havlíčkobrodští nad týmem Nymburk 3:1. V havlíčkobrodské brance se střídají dva brankáři a těmi jsou Michael Panec a Čeněk Novák. Sedmadvacetiletý Panec v minulosti působil v brankách Milevska, Tábora a v loňské sezóně Písku. O šest let mladší a o poznání méně zkušenější Čeněk Novák je odchovancem Havlíčkova Brodu. Více odchytaných minut, přesně 440 má na svém kontě mladší z gólmanů – Novák. Havlíčkobrodské obraně vládne dvojice Tomáš Semrád a Jakub Lacina. Oba tito hráči mají na svém kontě pět vstřelených branek. Semrád k tomu přidal jedenáct asistencí, Lacina čtyři. Zkušenosti rozdává obráncům extraligou protřelý dvaačtyřicetiletý Miroslav Duben. Kanadské bodování útočníků zcela jasně patří dvojici Lukáš Endál, Miroslav Třetina. Endál několik let nastupoval v extralize za Slavii Praha, jeden extraligový rok prožil v Pardubicích. Šestatřicetiletý havlíčkobrodský patriot Třetina si také připsal několik startů v extralize, převážnou část své kariéry však působil v 1. lize. Dvojice Endál Třetina má na svém kontě v  součtu celkem osmnáct branek, což je stejný počet, jako je součet všech vstřelených gólů ostatních havlíčkobrodských útočníků. Endál vstřelil doposud 11 gólů a přidal 15 asistencí, Třetina mířil přesně do černého sedmkrát a osmnáctkrát asistoval.