1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve druhé lize končí Trutnov a Uherské Hradiště, místo Benešova hrají Moravské Budějovice

25. 06. 2012

Článek převzat z www.hokej.cz, Autor: Libor Kult

Termín, do něhož mělo být jasné složení účastníků příštího ročníku druhé ligy, se už dvakrát posouval, nyní dohady a spekulace končí. Nový výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém druhém zasedání v pátek 22. června vyřešil všechny otazníky. V původním termínu na sklonku května se přihlásila všechna mužstva, avšak na aktivu klubů se objevily zvěsti, že některé oddíly jednaní o prodeji licence. Datum závazného přihlášení se tak posunulo až na 16. června, tedy na den volební konference svazu. Ani to však nestačilo, neboť dva kluby převod licence nevyřešily. Tato záležitost se týkala Benešova a Uherského Hradiště.
Středočeši předložili smlouvu o podstoupení práv na druhou ligu ve prospěch celku HC Moravské Budějovice 2005, ovšem tato měla formální nedostatky, proto nemohla být vzata na vědomí. Uherské Hradiště do 16. června informovalo, že soutěž hrát nebude, avšak následně se objevil zájemce o licenci.
Výkonný výbor nakonec řešil pouze transakci mezi Benešovem a Moravskými Budějovicemi. Oba subjekty odstranily chyby ve smlouvě, a proto nové vedení svazu převod licence posvětilo, jak vyplývá z tiskové zprávy, již má redakce hokej.cz k dispozici.
Benešov tak po šesti letech znovu mizí z ligové mapy, kde jej vystřídá tým ze zhruba sedmitisícového městečka ležícího asi třiadvacet kilometrů jižně od Třebíče. O Uherském Hradišti se v tiskové zprávě nepíše, ze slov organizačního pracovníka druhé ligy Vladimíra Schiefnera pak vyplývá, že platí stanovisko klubu k 16. červnu. Tedy, že tým do soutěže nenastoupí.
„Všechny tři skupiny budou mít po deseti účastnících,“ konstatuje zástupce svazu. V tom případě ale vypadl ještě jeden celek, neboť právo hrát třetí nejvyšší soutěž mělo 32 účastníků. Vše objasňuje další pasáž tiskové zprávy.
„Vzhledem k neuhrazení startovného rozhodl výkonný výbor ČSLH podle článku 207, odstavce 1 Soutěžního a disciplinárního řádu o nezařazení družstva HC Trutnov do II. ligy pro sezónu 2012/13,“ stojí v komuniké po zasedání výkonného výboru.
V návaznosti na uvedené skutečnosti dochází k drobným změnám ve složení jednotlivých skupin. „S ohledem na polohu jednotlivých týmů se Tábor přesune do skupiny Západ,“ uvádí Vladimír Schiefner na adresu mužstva, jež v baráži poslalo do krajského přeboru Kutnou Horu. Moravské Budějovice, které v prolínací soutěži nestačily na Porubu, tím pádem budou hrát skupinu Střed.
Stejný počet účastníků ve všech třech skupinách pak na první pohled usnadňuje hrací schéma soutěže. Ovšem i zde nakonec dojde k drobné úpravě. „Ve všech skupinách se týmy utkají čtyřikrát každý s každým,“ hlásí Vladimír Schiefner.
Jedním dechem pak prozrazuje úpravu, na níž se dohodly kluby skupiny Východ. „Tam bude odehráno o šest kol víc,“ odtajňuje překvapivou informaci. „Vždy po určitém úseku základní části se v tabulce sousedící týmy utkají doma a venku. To znamená první s druhým, třetí se čtvrtým a tak dále. K tomu dojde dvakrát, zbývající dva zápasy odehrají proti sobě regionální rivalové, aby se zvýšila návštěvnost,“ uzavírá šéf druhé ligy a je tedy jasné, že může dojít až k deseti soubojům dvou rivalů, pokud leží geograficky blízko sebe a budou celou dobu sousedy v tabulce. Vzhledem ke změnám je nutné předělat připravené rozlosování.

Složení skupin druhé ligy pro sezonu 2012/2013:
Západ:
Bílina, Děčín, Jablonec nad Nisou, Klatovy, Klášterec nad Ohří, Kobra Praha, Milevsko, Řisuty, Sokolov, Tábor
Střed:
Břeclav, Hodonín, Chotěboř, Jindřichův Hradec, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Technika Brno, Žďár nad Sázavou
Východ:
Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Nový Jičín, Opava, Poruba, Prostějov, Přerov, Valašské Meziříčí, Vsetín
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace