Ve středu 3. prosince od 18 hodin proti Pelhřimovu

02. 12. 2014

Ve středeční předehrávce 21. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Lední Medvěd Pelhřimov.

V loňské sezóně se Pelhřimov umístil ve sk. Střed na 8. místě a v 1. kole play off vyřadil 3:2 na zápasy Jablonec. Ve 2. kole play off pak už Pelhřimov nestačil na Tábor, kterým byl vyřazen 3:0 na zápasy. Nymburk se utkal v historii s Pelhřimovem již v pětatřiceti utkáních. 21krát zvítězil Nymburk, jednou skončilo utkání nerozhodně, 13krát se radovali pelhřimovští hokejisté. Základní část ještě není ani ve své polovině a Nymburk se ještě neutkal se všemi svými soupeři, proti Pelhřimovu však nastoupí letos již podruhé. Původní termín zápasu byl 27. prosince, kluby se však dohodly na předehrávce, tak aby mezi Vánocemi a Novým rokem měli hráči volno. V prvním vzájemném zápase letošní sezóny, zvítězil Nymburk v rámci 4. kola Pelhřimově 2:5 (Bezděk, Beneš – Bičiště 2, Král, Protivný, Cicvárek). Pelhřimovu v současné době patří 11. příčka v tabulce. V poslední době se hokejistům z pod Křemešníku celkem daří. V listopadu se dostali do formy a z posledních čtyř zápasů třikrát zvítězili. O brankoviště Ledních Medvědů se dělí dvojice Filip Barus a Jan Čekal. První jmenovaný má lepší úspěšnost, druhý zase odchytal více minut. Prim mezi obránci hraje Tomáš Mečiar (1+9), Richard Adam (2+3) nebo Dominik Kasalý (0+3). V minulých dnech získal Pelhřimov do obrany posilu. Pelhřimovský odchovanec hájící doposud barvy Dukly Jihlava Vojtěch Zadražil se vrací na domácí led. V útoku Pelhřimova již neuvidíme umění veterána Martina Tecla, ale i tak je útok více než silný. Kanadské bodování Ledních Medvědů vede aktuálně Petr Votápek (6+9), následován nejlepším střelcem týmu Martinem Hadravou (9+4) a kapitánem Tomášem Plachým (6+6). Mezi další velmi dobré střelce patří Libor Bezděk, který se zatím letos trefil osmkrát a Miroslav Kopic, jenž mířil do černého sedmkrát. Barvy Pelhřimova hájí i zkušený Miroslav Třetina, který loni oblékal i dres jindřichohradeckého Vajgaru či prvoligového Berouna. Tomu se však v letošní sezóně příliš nedaří a zatím vstřelil pouhé dvě branky. Zato je s 50 trestnými minutami nejvíce trestaným hráčem  Pelhřimova.