1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu derby proti Kutné Hoře

12. 01. 2010

V zítřejším zápase přivítáme v Nymburce tým Kutné Hory.

Kutná Hora hrála v loňské sezóně krajský přebor středočeského kraje, který vyhrála. V kvalifikaci o postup do 2. ligy skončila nejprve na 2. nepostupovém místě za Světlou nad Sázavou, po následné kontumaci se však posunula na 1. místo před Světlou nad Sázavou a nakonec do 2. ligy postoupila. Nymburk se utkal s Kutnou Horou ve dvou zápasech v sezóně 2007-2008. Nymburk nejprve vyhrál doma 3:2 a v Kutné Hoře vyhráli stejným výsledkem domácí. V letošní sezóně se Nymburk utkal s Kutnou Horou dvakrát. Nejprve prohrál doma 2:4 (Vacek, Toma – Kraučuk, Hemský, Nakládal, Beránek) a pak zvítězil venku 2:6 (Beránek, Nakládal – Toma 2, Hloušek, Vacek, Martinec, L. Krejčík). Vzájemná bilance je tedy vyrovnaná. Ve čtyřech zápasech obě mužstva dvakrát vyhrála a dvakrát prohrála.
Kutná Hora se před Vánoční přestávkou posílil o dva hráče. Na střídavý start přišli z Havlíčkova Brodu útočník Jakub Kachlík a obránce Ondřej Bělohlávek. V posledním zápase dokázala Kutná Hora doma porazit Benešov 5:3 a v současné době je tak se 32 body na šesté příčce tabulky. Jediným hráčem Kutné Hory, který v minulosti oblékl dres Nymburka je Pavel Prachař. Ten se zkoušel prosadit do kádru Nymburka v sezoně 2007-2008. Bylo to však jen krátké, šestizápasové intermezzo.  
Sestava Kutné Hory z posledního zápasu: Kalousek - Kadlec, Bělohlávek, Králíček, Beránek, Prachař - Veselý, Heřmanský, Nakládal, Vylíčil, Hemský - Janata, M. Florian, Bláha, Adamec, Křišťan. (Musil, Rejzek). Trenér Karel Dvořák.    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace