1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu dohrávka s Kutnou Horou.

23. 11. 2010

Nymburští hokejisté vyrazí zítra k dohrávce 11. kola 2. hokejové ligy do Kutné Hory. Utkání začíná v 18 hodin.

 Původně se mělo hrát v neděli 31. října, jenže kutnohorským vyhořela tři dny předtím kabina. Kutnohorští se však z nepříjemné události vzpamatovali a přestože si museli odložit ještě jedno utkání, nyní už pokračují bez problémů. I když poslední době se jim zrovna nedaří. Poslední dva zápasy totiž odešla Kutná Hora z ledu poražena. Je ovšem třeba uvést, že obě utkání hrála Hora venku. „Do šancí se dostáváme, ale nedokážeme je proměnit,“ ví kde je chyba kutnohorský útočník Michal Kraučuk.
Naopak nymburští hokejisté se nyní vezou na vlně vítězství. Hořkost porážky už nepoznali poslední čtyři zápasy v řadě. „Daří se nám, v týmu vládne pohoda,“ říká trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Nymburk první vzájemné utkání s Kutnou Horou na domácím ledě prohrál a má tedy svému soupeři co vracet. „V Kutné Hoře se nám daří. V loňské sezóně jsme tam hráli dvakrát a dvakrát vyhráli. Věřím, že se nám tam podaří bodovat i tentokrát,“ prohlásil lodivod nymburské střídačky.
Zápasem v Kutné Hoře začíná Nymburku nelehká série čtyř venkovních zápasů v řadě. „Pro nás, ale i pro naše diváky to není příjemné. Zrovna se nám daří, přibylo i diváků a my hrajeme tolikrát venku, “ zalitoval Bičiště. Nymburští příznivci se tedy budou muset dojet na své oblíbence podívat ven. Ovšem nejsou to žádné dálky. Po zápase v Kutné Hoře, následuje v sobotu Benešov a za další týden na to Kolín. Venkovní série pak končí v Milevsku. „Derby v Kolíně nemá favorita. Kolín šel v posledních zápasech dolů a pohoda tam není taková jaká by měla být. Určitě tam pojedeme vyhrát. Milevsku zase máme co vracet. Zatím jsme s nimi dvakrát prohráli,“ dodal Bičiště. O motivaci tedy mají nymburští hokejisté postaráno. „Byl bych rád, kdybychom hráli takový hokej, jako v Pelhřimově. Tam jsme hráli přesně to, co jsem chtěl a také to přineslo ovoce,“ uvedl Bičiště.     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace