Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

Ve středu od 18 hodin doma proti Jablonci

22. 10. 2013

V středečním 8. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Vlci Jablonec.

Jablonec je častým soupeřem Nymburka v přípravných zápasech před sezónou. Před začátkem letošní sezóny porazil Jablonec Nymburk 5:4. Odveta v Nymburce se nehrála, místo Jablonce přijelo do Nymburka Vrchlabí. V mistrovském souboji se Nymburk naposledy střetnul s Jabloncem v sezóně 2008-2009. Jablonec tehdy vyhrál doma 5:1, v Nymburce naopak vyhrál Nymburk 5:4. Celkem se v druholigové historii střetly oba celky v šestnácti zápasech. Bilance je vyrovnaná, oba týmy osmkrát vyhrály. Skóre je příznivější pro Nymburk 54:44. V loňské sezóně se Jablonec umístil na 8. místě ve skupině Západ. V play off pak byl vyřazen v 1. kole Táborem 3:0 na zápasy. V brance Jablonce zatím v letošní sezóně odchytal nejvíce minut jednadvacetiletý Aleš Příhoda, který ještě v loňské sezóně chytal především za juniorku Klatov. Na místě dvojky je jen o rok starší Martin Bouška, který prozatím odchytal jen čtyři minuty. Třetím do brankářské party je Jakub Jelínek, který má do Jablonce vyřízené střídavé starty z Benátek nad Jizerou. Nejzkušenějším obráncem je osmadvacetiletý Jan Petrmichl, který působí v mužstvu Jablonce již od sezóny 2005-2006, tedy od svých dvaceti let. V útoku najdeme několik hráčů, kteří v minulosti působili v prvoligových Benátkách. Takovými hráči jsou třeba: Lukáš Tondr (v sezóně 2007-08 6 zápasů za Nymburk), Michal Nevyhoštěný, Tomáš Liška (v sezóně 2010-11 17 zápasů za Nymburk).