Ve středu od 18 hodin proti Děčínu

17. 12. 2013

Ve 22. kole druhé hokejové ligy přivítáme na domácím ledě tým HC Děčín.

V loňské sezóně se tým Děčína umístil na 3. místě skupiny Západ. V první kole play off se Děčín utkal se Sokolovem a prohrál 3:2 na zápasy a byl z play off vyřazen. V letošním prvním vzájemném zápase dokázal Nymburk na ledě Děčína zvítězit 2:3 v prodloužení. (Zika, Saidl – Král, Stehlík 2). Celkem se Nymburk utkal s Děčínem ve druhé lize v devatenácti střetnutích. Bilance je vyrovnaná. Nymburk 9x vyhrál, 1x skončilo utkání remízou a 9x vyhrál Děčín. Skóre je pro Nymburk aktivní 50:43. Děčínu se v letošní sezóně nedaří. V současné době je až na 13. místě tabulky skupiny Západ. V brance Děčína se v letošní sezóně zatím objevili tři brankáři. Michael Formánek s Lukášem Lavingerem oba shodně odchytali něco málo přes 500 minut. Třetí brankář Marek Šticha zatím odchytal pouze 60 minut. Kanadské bodování obránců vede zatím Ondřej Hříbal, který v devatenácti zápasech vstřelil dvě branky a u šesti asistoval. Druhým v pořadí obránců je Jan Kaltenböck, ten vstřelil tři branky a u stejného počtu gólů i asistoval. Mezi útočníky zatím vede kanadské bodování Lukáš Zika, který si v minulosti vyzkoušel první ligu třeba v Chomutově, Kadani či Písku. V dosavadním průběhu sezóny nastřílel deset branek, na dalších dvanáct jich přihrál a celkem má tedy 22 kanadských bodů. Lukáš Zika je zároveň s deseti brankami i nejlepším střelcem týmu. Druhým v pořadí kanadského bodování je Michal Oliverius, který hrál několik let první ligu za Mladou Boleslav. Oliverius zatím nastřílel šest branek a spolu se čtrnácti asistencemi doposud získal 20 bodů. Oliverius je také nejlepším nahrávačem týmu Děčína.