Ve středu od 18 hodin proti Havlíčkovu Brodu

27. 01. 2016

V dnešním zápase 30. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo BK Rebel Havlíčkův Brod.

V loňské sezóně skončil Havlíčkův Brod na posledním místě 1. ligy a sestoupil do 2. ligy. Havlíčkův Brod hrál 1. ligu od postupu v roce 2006 do loňského sestupu nepřetržitě devět let. Nymburk se naposledy utkal s Havlíčkovým Brodem právě v sezóně kdy postupoval do 1. ligy – tedy v sezóně 2005–2006. Nymburk se v té sezóně střetl s Havlíčkovým Brodem celkem v sedmi zápasech. Dvakrát v základní části, dvakrát v nadstavbové části a třikrát v play off. Z těchto sedmi zápasů vyhrál Nymburk hned první měření sil v základní části, ve zbylých šesti střetnutích už nymburští hokejisté na svého soupeře nestačili a prohráli. V celkové druholigové bilanci se oba soupeři střetli již čtyřiadvacetkrát. Nymburk vyhrál osmkrát, Havlíčkův Brod čtrnáctkrát. Dva zápasy skončily nerozhodně. V prvním vzájemném zápase letošní sezóny Nymburk překvapivě v Havlíčkově Brodě zvítězil 3:2. Překvapivé vítězství to bylo především proto, protože to bylo teprve podruhé v historii, kdy se nymburským hokejistům podařilo v Havlíčkově Brodě vyhrát. Havlíčkův Brod má v současné době výbornou formu neboť posledních šest zápasů vyhrál. Kádr Havlíčkova Brodu je tvořen z drtivé většiny hráči sotva odrostlými juniorskému věku. Průměrný věk celého týmu je 22 let a tento průměr „kazí“ především dva „veteráni“. Dlouhými lety extraligou protřelý jednačtyřicetiletý obránce Miroslav Duben a pětatřicetiletý havlíčkobrodský patriot Miroslav Třetina. V brance Havlíčkova Brodu drží pozici gólmanské jedničky dvacetiletý Čeněk Novák, který zatím zasáhnul do devatenácti střetnutí a odchytal 1070 minut. Pozici dvojky v brance plní střídavě Lukáš Dusík a Jiří Zvolánek. Obranu táhne dvacetiletý David Vala, který vstřelil dvě branky a na čtrnáct jich přihrál. Druhým v pořadí je Miroslav Duben, ten se trefil jednou a přihrával třináctkrát. Bodování útočníků vévodí devětadvacetiletý odchovanec Slávie Praha Lukáš Endál, který zatím nastřílel devatenáct branek a u pětadvaceti asistoval. Druhým v pořadí bodování útočníků je Jevgenij Kondratěv, který vstřelil třináct gólů a na dvacet dva přihrál. Třetí příčka patří Miroslavu Třetinovi, který vstřelil devět gólů a na dvacet jedna přihrál. Třetina je s 59 minutami zároveň nejtrestanějším hráčem týmu. V týmu Havlíčkova Brodu působí osmnáctiletý Jakub Kraučuk, jehož otec Aleš Kraučuk v sezóně 1995-1996 nastupoval v dresu Nymburka. Dres Nymburka také oblékal v sezóně 2009-2010 obránce Jakub Kořínek.