Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Ve středu od 18 hodin proti Havlíčkovu Brodu

27. 01. 2016

V dnešním zápase 30. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo BK Rebel Havlíčkův Brod.

V loňské sezóně skončil Havlíčkův Brod na posledním místě 1. ligy a sestoupil do 2. ligy. Havlíčkův Brod hrál 1. ligu od postupu v roce 2006 do loňského sestupu nepřetržitě devět let. Nymburk se naposledy utkal s Havlíčkovým Brodem právě v sezóně kdy postupoval do 1. ligy – tedy v sezóně 2005–2006. Nymburk se v té sezóně střetl s Havlíčkovým Brodem celkem v sedmi zápasech. Dvakrát v základní části, dvakrát v nadstavbové části a třikrát v play off. Z těchto sedmi zápasů vyhrál Nymburk hned první měření sil v základní části, ve zbylých šesti střetnutích už nymburští hokejisté na svého soupeře nestačili a prohráli. V celkové druholigové bilanci se oba soupeři střetli již čtyřiadvacetkrát. Nymburk vyhrál osmkrát, Havlíčkův Brod čtrnáctkrát. Dva zápasy skončily nerozhodně. V prvním vzájemném zápase letošní sezóny Nymburk překvapivě v Havlíčkově Brodě zvítězil 3:2. Překvapivé vítězství to bylo především proto, protože to bylo teprve podruhé v historii, kdy se nymburským hokejistům podařilo v Havlíčkově Brodě vyhrát. Havlíčkův Brod má v současné době výbornou formu neboť posledních šest zápasů vyhrál. Kádr Havlíčkova Brodu je tvořen z drtivé většiny hráči sotva odrostlými juniorskému věku. Průměrný věk celého týmu je 22 let a tento průměr „kazí“ především dva „veteráni“. Dlouhými lety extraligou protřelý jednačtyřicetiletý obránce Miroslav Duben a pětatřicetiletý havlíčkobrodský patriot Miroslav Třetina. V brance Havlíčkova Brodu drží pozici gólmanské jedničky dvacetiletý Čeněk Novák, který zatím zasáhnul do devatenácti střetnutí a odchytal 1070 minut. Pozici dvojky v brance plní střídavě Lukáš Dusík a Jiří Zvolánek. Obranu táhne dvacetiletý David Vala, který vstřelil dvě branky a na čtrnáct jich přihrál. Druhým v pořadí je Miroslav Duben, ten se trefil jednou a přihrával třináctkrát. Bodování útočníků vévodí devětadvacetiletý odchovanec Slávie Praha Lukáš Endál, který zatím nastřílel devatenáct branek a u pětadvaceti asistoval. Druhým v pořadí bodování útočníků je Jevgenij Kondratěv, který vstřelil třináct gólů a na dvacet dva přihrál. Třetí příčka patří Miroslavu Třetinovi, který vstřelil devět gólů a na dvacet jedna přihrál. Třetina je s 59 minutami zároveň nejtrestanějším hráčem týmu. V týmu Havlíčkova Brodu působí osmnáctiletý Jakub Kraučuk, jehož otec Aleš Kraučuk v sezóně 1995-1996 nastupoval v dresu Nymburka. Dres Nymburka také oblékal v sezóně 2009-2010 obránce Jakub Kořínek.