Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Ve středu od 18 hodin proti Moravským Budějovicím

29. 11. 2016

Ve středečním zápase 15. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Moravské Budějovice 2005.

V loňské sezóně se Moravské Budějovice umístily na 6. místě sk. Východ. V 1. kole play off pak byly vyřazeny Technikou Brno 3:1 na zápasy. V sezóně 2014-15 hrály Moravské Budějovice skupinu Střed, kde se umístily na 13. místě. To byla také sezóna, ve které se Nymburk utkal s Moravskými Budějovicemi naposledy. Doma Nymburk vyhrál 5:2, venku prohráli nymburští hokejisté vysoko 7:1. Celkově se oba týmy střetly ve třinácti utkáních. Šestkrát zvítězil Nymburk, sedmkrát se radovali moravskobudějovičtí hokejisté. Nepříjemnou vzpomínku na svého soupeře z Moravských Budějovic mají nymburští hokejisté ze sezóny 2013-14, kdy se oba týmy utkaly spolu v play off a Nymburk v tomto souboji podlehnul svému soupeři 3:2 na zápasy. První vzájemné utkání letošní sezóny, které se hrálo v Moravských Budějovicích, bylo ukončeno po první bezbrankové třetině. V průběhu úpravy ledu mezi první a druhou třetinou se totiž porouchala rolba, došlo k poškození ledové plochy a ta se stala nezpůsobilou pro další hru. V letošním ročníku je jasnou jedničkou v brance Moravských Budějovic dvacetiletý Milan Dudáček, který prozatím zasáhnul do patnácti zápasů v nichž odchytal celkem 837 minut. Do čtyř utkání zasáhnul Lukáš dusík a jeden zápas hájil branku Budějovic Roman Šoustal. V obraně Moravských Budějovic hraje prim jednadvacetiletý Ondřej Štáva, který si v šestnácti zápasech připsal celkem sedmnáct kanadských bodů za tři góly a čtrnáct přihrávek. Druhým v pořadí bodování obránců je o rok starší Michal Kliment, který má na svém kontě čtyři góly a jednu přihrávku. Kanadské bodování útočníků vedou dva Lukášové. Prvním z nich je třiadvacetiletý odchovanec Znojma Lukáš Nováček. Ten vede kanadské bodování týmu se ziskem sedmadvaceti bodů za třináct gólů a čtrnáct přihrávek. Na záda mu dýchá pětatřicetiletý, extraligou i reprezentací ostřílený Lukáš Havel. Ten ke dvanácti gólům přidal třináct přihrávek a celkem má tedy pětadvacet kanadských bodů.