Ve středu od 18 hodin proti Moravským Budějovicím

29. 11. 2016

Ve středečním zápase 15. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Moravské Budějovice 2005.

V loňské sezóně se Moravské Budějovice umístily na 6. místě sk. Východ. V 1. kole play off pak byly vyřazeny Technikou Brno 3:1 na zápasy. V sezóně 2014-15 hrály Moravské Budějovice skupinu Střed, kde se umístily na 13. místě. To byla také sezóna, ve které se Nymburk utkal s Moravskými Budějovicemi naposledy. Doma Nymburk vyhrál 5:2, venku prohráli nymburští hokejisté vysoko 7:1. Celkově se oba týmy střetly ve třinácti utkáních. Šestkrát zvítězil Nymburk, sedmkrát se radovali moravskobudějovičtí hokejisté. Nepříjemnou vzpomínku na svého soupeře z Moravských Budějovic mají nymburští hokejisté ze sezóny 2013-14, kdy se oba týmy utkaly spolu v play off a Nymburk v tomto souboji podlehnul svému soupeři 3:2 na zápasy. První vzájemné utkání letošní sezóny, které se hrálo v Moravských Budějovicích, bylo ukončeno po první bezbrankové třetině. V průběhu úpravy ledu mezi první a druhou třetinou se totiž porouchala rolba, došlo k poškození ledové plochy a ta se stala nezpůsobilou pro další hru. V letošním ročníku je jasnou jedničkou v brance Moravských Budějovic dvacetiletý Milan Dudáček, který prozatím zasáhnul do patnácti zápasů v nichž odchytal celkem 837 minut. Do čtyř utkání zasáhnul Lukáš dusík a jeden zápas hájil branku Budějovic Roman Šoustal. V obraně Moravských Budějovic hraje prim jednadvacetiletý Ondřej Štáva, který si v šestnácti zápasech připsal celkem sedmnáct kanadských bodů za tři góly a čtrnáct přihrávek. Druhým v pořadí bodování obránců je o rok starší Michal Kliment, který má na svém kontě čtyři góly a jednu přihrávku. Kanadské bodování útočníků vedou dva Lukášové. Prvním z nich je třiadvacetiletý odchovanec Znojma Lukáš Nováček. Ten vede kanadské bodování týmu se ziskem sedmadvaceti bodů za třináct gólů a čtrnáct přihrávek. Na záda mu dýchá pětatřicetiletý, extraligou i reprezentací ostřílený Lukáš Havel. Ten ke dvanácti gólům přidal třináct přihrávek a celkem má tedy pětadvacet kanadských bodů.