Ve středu od 18 hodin proti Moravským Budějovicím

21. 02. 2017

Ve středečním zápase 36. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Moravské Budějovice 2005.

V loňské sezóně se Moravské Budějovice umístily na 6. místě sk. Východ. V 1. kole play off pak byly vyřazeny Technikou Brno 3:1 na zápasy. V letošní sezóně se Nymburk utkal s Moravskými Budějovicemi ve třech zápasech. První vzájemné utkání se hrálo v Moravských Budějovicích a po první odehrané třetině bylo z důvodu poruchy rolby za stavu 0:0 ukončeno. Ve druhém zápase zvítězil Nymburk doma 6:3. V opakovaném utkání devátého kola prohrál Nymburk na ledě Moravských Budějovic 5:4 v prodloužení. Ve třetím zápase prohrál Nymburk venku 5:1. Celkem se oba týmy v druholigové historii střetly v šestnácti duelech. Sedmkrát vyhrál Nymburk, devětkrát se radovali hokejisté Moravských Budějovic. V Nymburce dokázaly vyhrát Budějovice dvakrát se sedmi zápasů. Hokejisté Moravských Budějovic hrají v současné době ve výborné formě. Z devíti posledních zápasů jen jednou jedinkrát prohráli a to doma s Kolínem 1:4. Z posledních tří zápasů si Budějovice odnesly skalpy obou týmů z čela tabulky. Nejprve porazily druhý Tábor 2:1 a v posledním kole zvítězily i nad prvním Havlíčkovým Brodem a to v poměru 7:4. V brance Moravských Budějovic má zatím nejvíce odchytaných minut Milan Dudáček a to 1188. 815 minut hájil branku Lukáš Dusík. Jedno utkání odchytal Roman Šoustal. Kanadské bodování obránců vede poměrně suverénně Ondřej Šťáva, který prozatím získal jednatřicet kanadských bodů za šest gólů a dvacet pět asistencí. Druhým v pořadí je Jiří Peroutka, ten má na svém kontě prozatím třináct bodů za pět gólů a osm přihrávek. V bodování útočníků je na čele Roman Mikeš se sedmačtyřiceti body za sedmnáct gólů a třicet přihrávek. Stejný počet gólů jen o pět přihrávek méně má na svém kontě Ladislav Rytnauer. Nejlepšími střelci týmu jsou ale s devatenácti góly Lukáš Havel a Petr Krutiš. Osmnáct gólů prozatím vstřelil Lukáš Nováček.