Ve středu od 18 hodin proti Moravským Budějovicím

28. 11. 2017

Ve středečním zápase 17. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo HC Moravské Budějovice 2005.

Loňská sezóna bylo pro tým Moravských Budějovic nejúspěšnější sezónou v historii klubu. Tým Moravských Budějovic se totiž umístil na 3. místě ve skupině Střed. V 1. kole play off hokejisté Moravských Budějovic vyřadili Děčín 4:3 na zápasy, ve 2. kole pak moravskobudějovičtí hráči vyřadili poměrem 3:1 Klatovy a stopku jim vystavil až ve 3. kole Havlíčkův Brod, se kterým padli 0:3 na zápasy. Nymburk se v loňské sezóně utkal s Moravskými Budějovicemi ve čtyřech zápasech. První vzájemný zápas vyhrál Nymburk, zbylé tři vyhráli hokejisté z Moravy. V prvním vzájemném zápase v letošní sezóně vyhrál Nymburk v Moravských Budějovicích 8:4. Celkem se oba týmy utkali ve 2. lize v osmnácti vzájemných zápasech. Osmkrát zvítězil Nymburk, desetkrát se radovali hráči Moravských Budějovic. V brance Budějovic odchytal drtivou většinu minut Jan Brož, který svého náhradníka Jana Čápa pustil jen do dvou utkání, ve kterých Čáp stihnul odchytat pouhých 58 minut. To Brož má na svém kontě již 846 minut. Obranu Budějovic diriguje dvaadvacetiletý Roman Čermák, který si zatím na své konto připsal pět gólů a devět přihrávek. O gól a dvě přihrávky méně má v kanadském bodování obránců druhý v pořadí Daniel Kabelka. Útok Moravských Budějovic vede několikanásobný reprezentant Slovenska a účastník sedmi mistrovství světa třiačtyřicetiletý Peter Pucher. Ten většinu své kariéry odehrál v české extralize, kde oblékal dres Znojma, Pardubic a Komety Brno. Posledních šest let pak hrál za Znojmo Ebel ligu. Pucher vede kanadské bodování týmu s osmi góly a jedenácti přihrávkami. Celkem má tedy na svém kontě 19 kanadských bodů. Se sedmnácti kanadskými body jsou na druhém místě bodování hned tři hráči a to Filip Matějka, Roman Mikeš a David Horký. Nejlepším střelcem týmu je Ladislav Rytnauer s devíti vstřelenými góly.