Ve středu od 18 hodin proti Písku

19. 01. 2016

Ve středečním zápase 28. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo IHC Písek.

V loňské sezóně se Písek stal vítězem Krajského přeboru Jihočeského kraje a postoupil do kvalifikace o 2. ligu. V 1. kole kvalifikace zvítězil nad vítězem krajského přeboru Středočeského kraje - týmem Velkých Popovic 2:0 na zápasy. Ve 2. kole kvalifikace zvítězil nad vítězem krajského přeboru Libereckého kraje – týmem Lomnice nad Popelkou 2:0 na zápasy a postoupil tak do 2. ligy. Písek naposledy působil ve 2. lize v sezóně 200-2010. Ten rok postoupil ze 2. ligy do 1. ligy a následují tři sezóny působil v 1. lize. (byť hned poté první měl sestoupit zpět do 2. ligy, ale nakonec v 1. lize zůstal, neboť soutěž koupil od Vrchlabí). V sezóně 2012-2013 už Písek od pádu z 1. ligy nezachránilo nic. Písek ale po pádu z 1. ligy vůbec nepodal přihlášku do 2. ligy a tak sezónu 2013-2014 a 2014-2015 odehrál v krajském přeboru. Písek není zrovna pro Nymburské hokejisti oblíbeným soupeřem. Vždyť posledních osm vzájemných zápasů skončilo porážkou Nymburka. V celkové bilanci se Nymburk utkal s Pískem v osmnácti zápasech a dokázal jen čtyřikrát vyhrát. Jedno utkání skončilo remízou a třináctkrát se radoval Písek, který vyhrál i první letošní vzájemné střetnutí, když zvítězil 2:1. V brance Písku je v letošní sezóně jedničkou Michael Panec, který zatím zasáhnul do devatenácti utkání, ve kterých odchytal 1058 minut. Post gólmanské dvojky plní Václav Pipek, ten zatím v sedmi zápasech odchytal 412 minut. Dva zápasy a 120 minut odchytal za Písek také gólman Českých Budějovic David Gába. Kanadské bodování obránců vede velezkušený šestatřicetiletý Pavel Procházka, který v minulosti působil i v dresu Milevska. Procházka zatím v sedmadvaceti zápasech vstřelil pět gólů a na čtrnáct jich přihrál. Druhým v pořadí bodování obránců je Libor Jirků, ten zatím ke dvěma gólům přidal čtyři asistence. Bodování útočníků vévodí dvojice Filip Vlček a Jan Sýbek. Oba mají zatím na svém kontě patnáct gólů, ke kterým přidal Vlček dvacet čtyři asistencí a Sýbek dvacet dva asistencí. Nejlepším střelcem Písku je devatenáctigólový Josef Urbanec, který většinu své kariéry prožil v Milevsku. Druhým v pořadí střelců je Ladislav Marek, který zatím v letošní sezóně mířil do černého šestnáctkrát. Marek se také v sezóně 2012-13 mihnul v dresu Nymburka, za který odehrál sedm utkání. Druhým z píseckých hráčů, který okusil dres Nymburka je Jiří Ferebauer. Ten v sezóně 2009-10 odehrál za Nymburk čtyři zápasy.