Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Ve středu od 18 hodin proti Písku

19. 01. 2016

Ve středečním zápase 28. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo IHC Písek.

V loňské sezóně se Písek stal vítězem Krajského přeboru Jihočeského kraje a postoupil do kvalifikace o 2. ligu. V 1. kole kvalifikace zvítězil nad vítězem krajského přeboru Středočeského kraje - týmem Velkých Popovic 2:0 na zápasy. Ve 2. kole kvalifikace zvítězil nad vítězem krajského přeboru Libereckého kraje – týmem Lomnice nad Popelkou 2:0 na zápasy a postoupil tak do 2. ligy. Písek naposledy působil ve 2. lize v sezóně 200-2010. Ten rok postoupil ze 2. ligy do 1. ligy a následují tři sezóny působil v 1. lize. (byť hned poté první měl sestoupit zpět do 2. ligy, ale nakonec v 1. lize zůstal, neboť soutěž koupil od Vrchlabí). V sezóně 2012-2013 už Písek od pádu z 1. ligy nezachránilo nic. Písek ale po pádu z 1. ligy vůbec nepodal přihlášku do 2. ligy a tak sezónu 2013-2014 a 2014-2015 odehrál v krajském přeboru. Písek není zrovna pro Nymburské hokejisti oblíbeným soupeřem. Vždyť posledních osm vzájemných zápasů skončilo porážkou Nymburka. V celkové bilanci se Nymburk utkal s Pískem v osmnácti zápasech a dokázal jen čtyřikrát vyhrát. Jedno utkání skončilo remízou a třináctkrát se radoval Písek, který vyhrál i první letošní vzájemné střetnutí, když zvítězil 2:1. V brance Písku je v letošní sezóně jedničkou Michael Panec, který zatím zasáhnul do devatenácti utkání, ve kterých odchytal 1058 minut. Post gólmanské dvojky plní Václav Pipek, ten zatím v sedmi zápasech odchytal 412 minut. Dva zápasy a 120 minut odchytal za Písek také gólman Českých Budějovic David Gába. Kanadské bodování obránců vede velezkušený šestatřicetiletý Pavel Procházka, který v minulosti působil i v dresu Milevska. Procházka zatím v sedmadvaceti zápasech vstřelil pět gólů a na čtrnáct jich přihrál. Druhým v pořadí bodování obránců je Libor Jirků, ten zatím ke dvěma gólům přidal čtyři asistence. Bodování útočníků vévodí dvojice Filip Vlček a Jan Sýbek. Oba mají zatím na svém kontě patnáct gólů, ke kterým přidal Vlček dvacet čtyři asistencí a Sýbek dvacet dva asistencí. Nejlepším střelcem Písku je devatenáctigólový Josef Urbanec, který většinu své kariéry prožil v Milevsku. Druhým v pořadí střelců je Ladislav Marek, který zatím v letošní sezóně mířil do černého šestnáctkrát. Marek se také v sezóně 2012-13 mihnul v dresu Nymburka, za který odehrál sedm utkání. Druhým z píseckých hráčů, který okusil dres Nymburka je Jiří Ferebauer. Ten v sezóně 2009-10 odehrál za Nymburk čtyři zápasy.