Ve středu od 18 hodin proti SC Kolín

07. 11. 2016

Ve středečním zápase 13. kola přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo SC Kolín.

V loňské sezóně se Kolín umístil na 1. místě skupiny Západ. Díky vítězství v základní části byl Kolín pasován do role favorita play off, ovšem hned v 1. kole byli kolínští hokejisté vyřazeni týmem Žďáru, který v sérii zvítězil 3:2 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Kolínem ve dvou zápasech. V Kolíně prohrál Nymburk 4:2, v Nymburce naopak prohrál Kolín 4:3. Celkem se v historii střetnul Nymburk s Kolínem již v padesáti devíti střetnutích. Bilance je pro Nymburk mírně nepříznivá. Nymburští dokázali zvítězit ve dvaceti devíti soubojích, jeden zápas skončil nerozhodně a jedenatřicetkrát se z vítězství radovali hráči s kozlem na prsou. Také skóre je pro Nymburské mírně záporné a to 198:215. V prvním vzájemném zápase v letošní sezóně zvítězil Nymburk na ledě Kolína 4:3. Kolín před letošní sezónou navázal spolupráci s extraligovými Pardubicemi a tým Kolína tak doplnilo několik pardubických mladíků. Úvodní čtvrtina soutěže však nevyšla kolínským podle představ a s aktuálním šestým místem v tabulce jistě nepanuje v týmu soupeře spokojenost. V posledním zápase se však podařilo mužstvu trenéra Seidla porazit silný Havlíčkův Brod. Předtím hráli kolínští v Táboře a Českých Budějovicích a oba zápasy prohrály. Minulý týden ve čtvrtek využili kolínští extraligové přestávky a v přátelském zápase hostili extraligové Pardubice, se kterými prohráli 3:6. V brance Kolína se střídají brankáři Sejpal s Koutským, o 97 minut více zatím odchytal třiadvacetiletý Martin Sejpal. Obraně dominuje sedmadvacetiletý Jan Hanzl, který odehrál všech dvanáct zápasů ve kterých si připsal pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence. Pět kanadských bodů má také dvacetiletý Karel Nedbal, který se jednou trefil do černého a přidal čtyři nahrávky. Kanadské bodování útočníků zatím vede Petr Morkes s dvanácti body za tři góly a devět přihrávek. Druhým v pořadí je Jakub Semirád, který za čtyři góly a sedm asistencí získal zatím o jeden kanadský bod méně. Trojici nejlepších uzavírá nejlepší střelec týmu Martin Krajňák. Ten k sedmi gólům přidal tři přesné přihrávky a má tak na svém kontě deset bodů.