1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Jindřichovu Hradci

05. 01. 2010

Po necelém měsíci přivítá Nymburk opět hráče Jindřichova Hradce. K zápasu již nenastoupí obránce Jan Švácha, o jehož služby přestal mít Nymburk zájem. Na základě toho zamířil Švácha do Roudnice. Do zápasu také nenastoupí zraněný Kříž, kterého zřejmě čeká operace kolena a také Josef Toma. Více v článku.

V zítřejším zápase přivítáme v Nymburce tým Jindřichova Hradce. V loňské sezóně se Jindřichův Hradec umístil na 5. místě ve sk. Západ. V 1. kole play off vyřadil Jindřichův Hradec 2:0 na zápasy Řisuty. Ve 2. kole play off vyřadil Jindřichův Hradec 3:1 na zápasy Klášterec nad Ohří. Až ve 3. kole play off našel Jindřichův Hradec přemožitele, když prohrál s Táborem 1:3 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Jindřichovým Hradcem dvakrát a oba zápasy prohrál (v Nymburce 1:4, v Jindřichově Hradci 4:3). V letošní sezóně se Nymburk utkal s Jindřichovým Hradcem dvakrát. V prvním zápase zvítězil Jindřichův Hradec doma 2:1 (Bílek, Mazanec – Vacek), ve druhém zápase prohrál Nymburk doma 2:4 (L. Krejčík 2 – Kupec 2,  Mazanec). Dnešní utkání je celkově dvacátým prvním vzájemným zápasem ve 2. lize. Z dosavadních 20 zápasů nemá Nymburk proti svému zítřejšímu soupeři příliš příznivou bilanci. Nymburk vyhrál pouze 4x, 3x skončilo utkání nerozhodně a 13x zvítězil Jindřichův Hradec. Skóre je pro Nymburk pasivní 38:66.
Nymburk se utkává s J. Hradcem po necelém měsíci. 9. prosince prohrál Nymburk na vlastním ledě 2:4. Brankářská jednička Vajgaru Tomáš Kubeš je stále zraněný, na jeho místo se tedy opět postaví jeden z dvojice Melišík - Hnízdil. Právě druhý jmenovaný stál v brance Vajgaru i v zápase před měsícem. Nymburk v něm předváděl v první třetině perfektní hokej a i když poprvé inkasoval, do kabin se šlo zásluhou L. Krejčíka za vyrovnaného stavu 1:1. Do druhé třetiny však nastoupil Nymburk jako vyměněný. Domácí hráči předváděli hodně utrápený hokej, lehkost se zcela vytratila a tak se hrál hodně nezáživný hokej. Navíc Nymburk ve druhé třetině inkasoval dvě branky a to rozhodlo. V poslední části zvýšili hosté na 1:4 a stav na konečných 2:4 upravil z trestného střílení až v poslední minutě opět L. Krejčík.
Nymburk procházel v prosinci výsledkovou i herní krizí. Za celý prosinec si připsal jediný bod za porážku v prodloužení proti Pelhřimovu. Celkem prohrál již šestkrát za sebou, což mělo za následek pád v tabulce až na předposlední pozici. Doufejme, že domácí zítra krizi ukončí a konečně opět po více než měsíci zvítězí.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace