1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Jindřichovu Hradci

27. 09. 2011

V zítřejším zápase přivítáme na zimním stadionu tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

Jindřichův Hradec se v loňské druholigové sezóně umístil na 1. místě ve skupině Střed a prošel celým play off až do baráže o 1. ligu, kde však neuspěl. V . kole play off se stal právě Jindřichův Hradec katem Nymburka, když zvítězil 2:0 na zápasy. Ani v základní části se Nymburku nevedlo o mnoho lépe, když ze čtyř zápasů zvítězil jen jednou. Nymburku se proti Jindřichovu Hradci nedaří ani v historické tabulce. Z 28 zápasů vyhrál Nymburk jen pět, tři skončily remízou a 20x zvítězil Jindřichův Hradec. Celkové skóre hovoří ve neprospěch Nymburka 60:104. Účastník loňské baráže o první ligu změnil před sezónou trenéra. Miloslava Čecha nahradil po čtyřech letech Václav Kmoníček. Bývalý forvard Chomutova trénoval v Klášterci, Mostě, Teplicích nebo Litvínově.
Na straně odchodů z jindřichohradecké kabiny figuruje Martin Mařík. Loni zaznamenal v hradeckém dresu 48 kanadských bodů, ale u Vajgaru kvůli pracovnímu vytížení nepokračuje a nastupuje za Tábor v krajském přeboru. Vladimír Stejskal zamířil do Třebíče a hradecký dres již neoblékají ani obránci Petr Zíb a Michael Dvořák.
Nejvýraznější posilou Jindřichova Hradce je Jaroslav Kocar. Zkušený sedmatřicetiletý forvard se po pěti sezónách v Táboře vrátil do svého mateřského klubu a spolu s Markem Dvořákem a Davidem Kupcem vytvořil údernou první formaci. Hradeckou kabinou se i letos nese finština. Ville Mäkelä to u Vajgaru už zná z ročníku 2008/2009. Letos si s sebou přivezl parťáka, Villeho Härkönena. U Vajgaru letos působí i třinecký odchovanec Svatopluk Měrka a karlovarský mladík Daniel Záhora. Obranné řady vyztužil Ondřej Posmyk, loni hájící barvy Pelhřimova. Dvaadvacetiletý zadák stihl loni i 9 zápasů za prvoligovou Duklu Jihlava.
Příprava začala Vajgaru nepěkně, v Pelhřimově prohrál 4:11. Poté dokázal zvítězit v Milevsku 7:3. Třetí zápas v pořadí přinesl souboj s účastníkem nejvyšší francouzské soutěže Les Rapaces de Gap. Kvalita byla na straně francouzského celku, který na táborském ledě zvítězil 9:2. Vajgar v dalším přípravném utkání prohrál v Budějovicích s extraligovou juniorkou, ale pak už přišly jen výhry. Vajgar porazil Pelhřimov 6:3, juniorku Budějovic 3:1, jihočeské Milevsko 4:2. Tečkou v přípravě bylo utkání v Benešově, kde Vajgar zvítězil 7:3.
Vajgar vstoupil do mistrovské sezóny až ve třetím kole, kdy na svém ledě přivítal Břeclav. Historicky první měření sil mezi těmito soupeři dopadlo lépe pro domácí hokejisty, kteří zvítězili 5:1. Další zápas sehrál Vajgar v Brně s Technikou. Domácí borci rychle vedli 4:1, Vajgar mocně dotahoval, ale prohrál 3:4. V posledním kole prohrál doma Vajgar překvapivě s Chotěboří.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace