1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Jindřichovu Hradci

13. 12. 2011

V zítřejším zápase přivítáme na zimním stadionu tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

Jindřichův Hradec se v loňské druholigové sezóně umístil na 1. místě ve skupině Střed a prošel celým play off až do baráže o 1. ligu, kde však neuspěl. Také letos měl Jindřichův Hradec pomalejší start do sezóny. Posupně však začaly výhry na jeho kontě přibývat a nyní již okupuje 4. příčku tabulky. Nymburk se v letošní sezóně utkal s hráči od rybníka Vajgaru zatím dvakrát. V domácím prostředí zvítězil Nymburk 7:4 (Sedlák 2, Sem, Vaľko, Eis, Toma, Martinec – Mäkelä, Härkönen, Skokan, Kocar). V odvetném zápase hraném v Jindřichově Hradci pak zvítězili domácí, kteří vyhráli 5:4 (Záhora 2, Voříšek, Měrka, Kocar – Tregl 2, Vaľko, Sedlák). V celkové historické bilanci je na tom podstatně lépe Jindřichův Hradec.  Ze 30 zápasů vyhrál Nymburk jen šest, tři skončily remízou a 21x zvítězil Jindřichův Hradec. Celkové skóre hovoří v neprospěch Nymburka 71:113. Tým z Jindřichova Hradce je tvořen zkušenými hráči. Z posledních pěti kol získal náš dnešní soupeř celkem třináct bodů, když vyhrál v Kutné Hoře (5:3) a v Kolíně (2:1 sn), doma s Břeclaví (5:4). Pak sice prohrál s Technikou Brno na jejím hřišti (7:3), ovšem v posledním zápase doma opět naplno bodoval s Chotěboří (7:2).
Osa kádru žlutomodrých začíná u 25letého brankáře Tomáše Kubeše, jenž u rybníku Vajgaru tráví již svou pátou sezónu. Předtím si zachytal i za brněnskou Kometu, Techniku, Velkou Bíteš či Blansko. Jeho letošní statistiky jsou zhruba stejné jako v minulých ročnících, kdy se pohybuje na průměru 2,7 branky na zápas a 90 % úspěšnosti zásahů. Kubeš má každopádně bezmeznou důvěru lodivoda Kmoníčka, neboť prozatím odchytal všechna utkání svého týmu. Pouze v jediném utkání ho střídal náhradník Pavel Kantor.
Hlavními pilíři obrany jsou dva bývalí extraligoví zadáci, Robert Procházka a David Mazanec. Oba již překročili třicítku, oba mají velmi dobré tělesné dispozice a zřejmě i to je důvodem, proč se umisťují na čele statistik beků Jindřichova Hradce. Procházka získal prozatím 17 bodů (6+11) a v tabulce pravdy se může chlubit hodnotou +15, Mazanec má o devět kanadských bodů méně (3+5) a o něco slabší je též jeho plus/mínus hodnocení (+12). Mezi těmito dvěma oporami a dalšími beky existuje určitá výkonnostní propast, přestože i zbytek obrany má zkušeností na rozdávání. Působí zde například bývalý produktivní obránce Písku Tomáš Tupý či Vajgaru za všech okolností oddaný Ondřej Chmel. K nim nedávno přibyl řízný mladík Jakub Bača, jehož úkoly se koncentrují do snahy maximálně znepříjemňovat soupeři herní tvořivost.
Není velkým překvapením, že nejproduktivnějším hráčem týmu je 31letý matador David Kupec (9+20), který řadu let působil na hraně první a druhé ligy. Velmi dobré utkání odvádí také další ostřílený forvard Marek Dvořák (10+8). Své si odehrají rovněž veterán Jaroslav Kocar (10+9), který ještě loni nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži za Tábor, a ostrostřelec Aleš Skokan (9+5). Velkým překvapením ročníku je 21letý Svatopluk Měrka (9+11), který se loni jen velmi těžce prosazoval u Draků v Šumperku. Sezóna naopak prozatím vůbec nevychází objevu loňského ročníku Michalu Milotinskému (1+6), který po neúspěšném angažmá v Třebíči nejspíš trochu hůř snáší návrat do druhé ligy.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace