1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Jindřichovu Hradci

08. 12. 2009

Ve středečním zápase přivítá NED Hockey Nymburk tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

V loňské sezóně se Jindřichův Hradec umístil na 5. místě ve sk. Západ. V 1. kole play off vyřadil Jindřichův Hradec 2:0 na zápasy Řisuty. Ve 2. kole play off vyřadil Jindřichův Hradec 3:1 na zápasy Klášterec nad Ohří. Až ve 3. kole play off našel Jindřichův Hradec přemožitele, když prohrál s Táborem 1:3 na zápasy. Nymburk se vloni utkal s Jindřichovým Hradcem dvakrát a oba zápasy prohrál(v Nymburce 1:4, v Jindřichově Hradci 4:3). Dnešní utkání je celkově dvacátým vzájemným zápasem ve 2. lize. Z dosavadních 19 zápasů nemá Nymburk proti svému dnešnímu soupeři příliš příznivou bilanci. Nymburk vyhrál pouze 4x, 3x skončilo utkání nerozhodně a 12x zvítězil Jindřichův Hradec. Skóre je pro Nymburk pasivní 36:62.
Brankářská jednička Vajgaru Tomáš Kubeš je momentálně zraněný, na jeho místo se tedy dnes postaví jeden z dvojice Melišík - Hnízdil. Druhý jmenovaný odchytal i zatím poslední zápas, ve kterém Vajgar těsně prohrál s Benešovem. O kolo dříve Vajgar vedl v Kutné Hoře již 2:0, aby prohrál 2:4. Jihočeši tak čekají na bodový zisk již dva zápasy.
Obranu táhne Francií důkladně otestovaný Tomáš Tupý, kterému na 7 kanadských bodů stačilo 9 zápasů. Druhý v pořadí, kapitán Vajgaru Ondřej Chmel, potřeboval na stejný počet bodů dvojnásobek zápasů. Letos u Vajgaru není výrazná osobnost z Ruska či Finska. Igor Knyazev hrál v Kadani, ale momentálně si vyřizuje v Rusku potřebné formality k dalšímu pobytu v Čechách. Stejné je to i s forvardem Pavlem Zhukovem.
Útok Vajgaru táhne David Kupec (11+18) s Alešem Skokanem (11+12). Velmi dobře se u Vajgaru prezentuje loni nejproduktivnější forvard Velkého Meziříčí Jan Bula. V úvodu sezóny nastupovali v dresu Hradce dva ostřílení forvardi. Petr Šachl však již hájí barvy Košic a Jakub Kraus ukončil svou kariéru úplně.
Vajgar využívá střídavých startů z Tábora, jde o obránce Petra Zíba a útočníky Luboše Voříška a Jakuba Matušíka.
Kromě Kubeše nemůže do hry zasáhnout útočník Jakub Dolina, stejně jako Adam Kašpárek, kteří laborují s dlouhodobými zraněními.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace