1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Kutné Hoře

06. 12. 2011

V středečním zápase přivítáme na domácím ledě tým Kutné Hory. Nymburk se s Kutnou Horou utkal letos již ve dvou zápasech a oba dokázal vyhrát. Byť v Kutné Hoře to bylo až v prodloužení.

Celkově se však Nymburku v domácím prostředí proti týmu z Kutné Hory příliš nedaří. Ze šesti domácích zápasů dokázal Nymburk vyhrát zatím pouze dvakrát. Naproti tomu v Kutné Hoře se Nymburku proti domácím daří neobyčejně dobře. V celkové bilanci 12 vzájemných zápasů je na tom o trochu lépe Nymburk, který 7x zvítězil a 5x odešel poražen. Celkové skóre je 35:30 ve prospěch Nymburka. Kutnohorští hokejisté zatím prožívají strastiplnou sezónu. Po loňském předposledním místě v novém ročníku dokonce koketují s vidinou sestupu, což v nedávných dnech donutilo vedení oddílu k zásadní změně. 26. listopadu vystřídal dosavadního trenéra Radoslava Svobodu bývalý extraligový obránce Pardubic nebo Vsetína Radek Měsíček. Jeho premiéra proti Břeclavi přinesla jisté zlepšení, ale Sršni přesto na domácím ledě prohráli 3:4, v dalším zápase Sršni prohráli na ledě Techniky 5:3 a v zatím posledním zápase prohráli doma s předposlední Chotěboří 2:4, čímž se jim Chotěboř vzdálila již na 11 bodů.
Mezi tyčemi dostával v úvodu ročníku prostor zkušený Tomáš Kalousek, jenže pak se zranil a vedení klubu dlouho nebylo schopno stabilně angažovat adekvátní náhradu. Mimo mladíků Barty a Krištofa klec Sršňů epizodně strážil také Vratislav Vajner. V posledních zápasech vystupoval v roli jedničky teprve 20letý Jan Jíra, který na sebe v minulosti upozornil slušnými výkony v juniorce jihlavské Dukly. V posledních dvou zápasech však začínal na postu jedničky Kalousek.
Osa kutnohorské defenzívy stojí na schopnostech obrovitého matadora Víta Heřmanského. Kapitána týmu Heřmanského doplňuje další bývalý Jihlavák Filip Bílek nebo Václav Kadlec, jenž si v ročníku 2007/08 zahrál 11 utkání za prvoligový Havlíčkův Brod. Již několik let patří ke stabilním členům obrany také Ladislav Janata či Ondřej Šlejtr.
Za největší persónu útočných řad lze bezesporu označit 27letého odchovance pardubického hokeje Jana Kubištu, který má na svém kontě několik utkání v dresu extraligových Perníkářů a poté, co přesídlil do nižších soutěží, patřil k oporám Benátek nad Jizerou nebo Kolína. Velmi dobrou produktivitou se prezentuje rovněž 32letý Robert Bláha, jenž před angažmá v Kutné Hoře mj. okusil příchuť francouzského ledu. Nebezpečí hrozí i od Petra Králíčka. Ten prožil velkou část své kariéry v Chrudimi. Zapomenout nelze ani na dalšího expardubického forvarda Ondřeje Nakládala, jelikož i on má několik čárek ve statistice extraligových utkání. Zbrusu novou posilou je 23letý ruský forvard Ivan Tugarinov, který přišel z Poruby.

některé pasáže článku převzaty z webu Techniky Brno
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace