1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ve středu od 18:00 proti Technice Brno

20. 12. 2011

Ve středečním zápase přivítáme na zimním stadionu tým Techniky Brno. Vznik VSK (Vysokoškolský sportovní klub) Technika Brno je datován v roce 1963, kdy klub začal působit jako jedna z nástupnických organizací rozštěpené Slávie VŠ Brno. Novodobou historii klubu lze datovat od sezóny 200-2005, kdy klub zakoupil druholigovou licenci od Vyškova.

Největšího úspěchu dosáhla Technika Brno v sezóně 2007-2008, kdy vyhrála sk. Východ a postoupila do kvalifikace o 1. ligu. Tam však v konkurenci Chrudimi a Benátek neuspěla a skončila na 3. nepostupovém místě. V letošní sezóně byla Technika Brno zařazena do skupiny Střed a působení v této skupině jí vychází nad očekávání dobře. Po 29. kole patří Technice 2. místo v tabulce sk. Střed. Technika zatím patří mezi nejlépe střílející týmy, více branek nastřílel zatím pouze Hodonín. V dosavadních 26 odehraných zápasech vstřelili hráči Techniky už úctyhodných 115 branek. V prvním vzájemném zápase mezi Nymburkem a Technikou se radovali hráči moravské metropole, kteří zvítězili v Nymburce na samostatné nájezdy 3:4 (Dvořák, Tregl, Velechovský – Jurča, Mráz, Sedláček, rozhodující sn Mráz). Také ve druhém vzájemném zápase byli úspěšnější hokejisté z Brna, kteří vyhráli doma 4:1 (Brzobohatý, Rajnoha, Žalud, Jurča – Sem). A jak si vedli vysokoškoláci v posledních pěti zápasech? 30. listopadu porazili na svém ledě Kutnou Horu 5:3, pak zvítězili v Kolíně 3:1, doma rozstříleli Jindřichův Hradec 7:3. Pak prohráli v Břeclavi 3:2, a v zatím posledním zápase prohráli doma s Chotěboří. Pro Techniku to byla teprve druhá domácí prohra v celé sezóně. Navíc poslední Chotěboř nastoupila pouze v 10 lidech do pole. V předchozích dvou zápasech porazila Technika Chotěboř 15:2 a 8:1. Trenér Techniky Brno po tomto posledním zápase prohlásil. „Řeknu to jednou větou: Tragický výkon, ze kterého vyvodíme důsledky.“ Co se týče hráčského kádru, tak nejvíce prostoru v brance Techniky dostal Ondřej Jirkův, aktuálně však pozici jedničky plní Filip Vrba. Jednadvacetiletý odchovanec Komety odehrál letos 9 zápasů a drží průměr inkasované branky na utkání na hodnotě 2,82. V zápase s Chotěboří však nastoupil jako jednička Josef Novák. Statistikám obránců vévodí čísla Pavla Strýčka (3+9). Nejlepším střelcem mezi brněnskými obránci je Tomáš Klimeš (4 góly + 5 asistencí). Dvaatřicetiletý obránce má zkušenosti z extraligového Znojma, první ligu hrál v Olomouci, Třebíči nebo Havířově. Letos v Brně platí za zlého muže, když letos posbíral více než 50 trestných minut.
Lídrem kanadského bodování je na Technice Kamil Rajnoha. Čtyřiadvacetiletý forvard nastupuje za Techniku od sezóny 2009/2010. Letos nasbíral ve 23 zápasech 30 kanadských bodů za 11 branek a 19 asistencí. Kanonýrem klubu je pak s 15 góly Vlastimil Odehnal, o tři góly méně nastřílel Zdeněk Mráz a Michal Matouš.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace