Ve středu od 18:00 proti Technice Brno

11. 12. 2012

Ve středečním 21. kole přivítáme na Zimním stadionu v Nymburce mužstvo VSK Technika Brno.

Technika Brno zaujímá v průběžné tabulce 2. ligy skupiny Střed 2. místo. Stejná příčka patří Technice také v tabulce doma i venku. Nymburk se letos utkal s Technikou ve dvou zápasech. V tom prvním zvítězila Technika na ledě Nymburka 2:1 na nájezdy (Rajnoha, Sedláček – Malínský), ve druhém vzájemném zápase prohrál Nymburk na ledě Techniky 5:0 (Rajnoha 2, Mráz, Brzobohatý, Látal). V celkové druholigové bilanci se zatím utkal Nymburk s Technikou Brno v šesti zápasech. Pětkrát zvítězila Technika (z toho dvakrát na samostatné nájezdy a jednou v prodloužení) a jednou zvítězil Nymburk. Celkové skóre je pro Nymburk pasivní 12:22. Ani jeden ze tří posledních zápasů Techniky neskončil v řádné hrací době. V 18. kole prohráli vysokoškoláci na ledě nováčka soutěže v Moravských Budějovicích 4:3 v prodloužení, v 19. kole prohrála Technika 6:5 na samostatné nájezdy v Pelhřimově a konečně v posledním kole zvítězili brněnští hokejisté na domácím ledě nad vedoucím Hodonínem 3:2 na nájezdy. Vítězství nad lídrem tabulky komentoval brněnský trenér Vlastimil Odehnal takto: „Utkaly se dvě mužstva z vrcholu tabulky a tomu odpovídal i hokej. Bylo tam nasazení z obou dvou stran. Navíc byla výborná atmosféra. Dali jsme do toho všechno a myslím, že máme zaslouženě dva body.“ Trenér hostujícího celku se opírá především o výkony Kamila Rajnohy (č. 14). Tento pětadvacetiletý útočník, který obléká dres se sovou na hrudi již čtvrtou sezónu zatím vede se 17 góly a 11 asistencemi a celkovým počtem 28 bodů kanadské bodování týmu. Zároveň je také nejlepším střelcem týmu. Druhým v pořadí je čtyřiatřicetiletý Jiří Sedláček (č. 25), který zatím nastřílel 13 branek a přidal osm přihrávek. Na třetím místě je Karel Benýšek (č. 9), který působí v Technice Brno od její obnovené premiéry v roce 2004. Ten zatím získal 16 kanadských bodů za 5 gólů a 11 přihrávek. Mezi obránci dominuje Pavel Strýček (č. 13), který sice zatím branku nevstřelil, ale už sedmnáctkrát se na ní podílel asistencí. Nejlépe střílejícím obráncem je Jiří Zapletal (č. 24), který zatím mířil do černého čtyřikrát. V brance Techniky Brno má zatím nejvíce odchytaných minut Josef Novák (č. 33), který v 15 zápasech odchytal 819 minut s průměrem 2,49 inkasované branky na zápas. Jako dvojka působí v týmu vysokoškoláků Jaroslav Chvátal (č. 1). Ten nastoupil v 9 zápasech, odchytal 455 minut a má průměr 3,03 branky na zápas. V posledních 14 dnech se tým Techniky Brno rozrostl o dvě výrazné posily. Tou první je obránce Petr Štindl, který v pouhých sedmnácti letech hrál extraligu juniorů za Znojemské orly a Vsetínskou hokejovou. O rok později si vyzkoušel v Novém Jičíně druhou ligu. Poté hrál extraligu juniorů za Kometu Brno a za dva roky si připsal na beka úctyhodných 47 bodů! Čtyři zápasy si zahrál v dresu Komety v ELH během play down. Celou sezónu 2011/12 odehrál v dresu Trenčína ve slovenské Extralize. Druhým v pořadí je útočník Jan Fadrný. Jan Fadrný naskočil poprvé do extraligy v dresu Olomouce v sezóně 96/97. V sezóně poté, si zahrál za pražskou Slavii. Odtud putoval přes velikou louži do Kanady, kde hrál tři roky ve WHL (juniorské lize). Byl draftován Pittsburghem v šestém kole. Na farmě "Pens" odehrál celou sezónu a v 60 zápasech si připsal 22 bodů. To bylo však ze zámořského angažmá vše. Fadrný se vrátil zpět do Slávie a následně putoval do Českých Budějovic. Rok hrál v první lize za brněnskou Kometu, kde si připisoval téměř bod na zápas. Kromě již zmíněné Slavie a Českých Budějovic si vyzkoušel extraligu ještě ve Vsetíně. Poté působil v první lize v dresech Mladé Boleslavi, Havířova a Písku. Tím však brněnský cestovatel zdaleka neskončil. Vyzkoušel si angažmá ve slovenské Žilině, švýcarském Neuchatelu či německých týmech Halle, Dresden či Königsbrunn. Druhou polovinu loňské a první polovinu letošní sezóny odehrál ve slovenské extralize v dresu Martina.