1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Věděli jsme, že asi znovu deset gólů nedáme, ale že naopak musíme hrát hned od začátku zodpovědně, řekl kouč Bičiště

22. 11. 2010

Hokejisté Nymburka mají za sebou další úspěšné vystoupení ve druhé lize. Na svém ledě zdolali v dalším kole soutěže celek Choteboře, který je v tabulce skupiny Střed beznadějně na posledním místě. Domácí borci zvítězili 6:2, i když první třetina skončila bez branek. Pro nymburský tým to byla již čtvrtá výhra v řadě.

S domácím vítězstvím panovala samozřejmě v nymburské kabině spokojenost. „Před zápasem jsme věděli o tom, že Chotěboř posílila a že zápas bude úplně jiný, než u nich. Věděli jsme, že asi znovu deset gólů nedáme, ale že naopak musíme hrát hned od začátku zodpovědně,“ předpovídal domácí kouč Pavel Bičiště.

Ten by si představoval od svého týmu malinko lepší výkon v úvodní části. „Musíme se víc srážet, hrát tvrději. Soupeř musí poznat, že nehraje doma, ale že sem vážil nějakou cestu. Měli jsme čtyři přesilovky, které jsme sehráli špatně. Nešla nám přihrávka, chyběl nám pohyb,“ věděl Bičiště.

Po bezbrankové úvodní třetině nakonec rozhodla prostřední třetina. Hosté sice dokázali dvakrát vyrovnat, ale na třetí branku, která přišla dvacet vteřin od druhé vyrovnávací branky, už hosté odpovědět nedokázali. „Nejdřív to bylo takové nahoru dolů, nakonec se nám ale během dvou minut podařilo dát čtvrtou a pátou branku. Pátá Zadinova branka znamenala klid pro náš tým,“ uvedl po vyhraném zápase nymburský kormidelník. Jeho tým pak měl mnoho dalších příležitostí ke skórování. „Mohli jsme přidat i další góly, ale možná jsme si až příliš přihrávali, “ hodnotil předvedenou hru lodivod domácí střídačky.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace