Veliké zklamání v Kovanicích, radost ve Dvorech

26. 05. 2002

Dost nečekaným výsledkem skončilo fotbalové utkání 3. třídy sk. A okresního přeboru mezi celky Kovanic a Dvorů. Dresy těchto mužstev oblékají hokejisté NED Hockey Nymburk, kteří takto tráví letní přestávku. V dresu Kovanic nastoupil do utkání Bubla, v dresu Dvorů King a Čenda. Navíc za Kovanice nastoupil webmaster těchto stránek james1. Šlo tedy o jakési malé derby mezi nymburskými hokejisty.

Utkání začalo pro Kovanice výborně nejdříve připravil james1 gólovku pro Kopeckého, ten ale z malého vápna přestřelil. Pak james1 poslal do ulice přihrávku na Chmela a ten otevřel skóre 1:0 pro domácí Kovanice. Potom však začal úřadovat King v dresu Dvorů. Na střední záloze dirigoval hru hostí a šly přes něj prakticky všechny útoky. Několikrát byl faulován na hranici šestnácky. První tři přímé kopy kopal sám ale neuspěl i díky skvělé robinzonádě Zlámaného v brance Kovanic. Čtvrtý trestňák kopal spoluhráč Kinga a střelou přes zeď vyrovnal.
Ve druhé půli se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu, ale útoky většinou končily na obou stranách na hranici šestnácky. Kovanický Drahovzal hrál osobní obranu na Kinga a ten už si ve druhé půli takřka nekopl. Zhruba v 70 min. měl james1 dobrou příležitost, ale brankář Dvorů jeho střelu z voleje reflexivně vyrazil. Když už se chýlil závěr zápasu zahrozili hosté. Čenda jinak celý zápas dost nevýrazný potáhl balon po pravém křídle přihrál Kingovi seniorovi na gól, ten ale pro ofsajd nebyl uznán. O pět minut později Čenda zopakoval svůj průnik a znovu přihrál Kingovi seniorovi a ten znovu vstřelil gól - tentokrát už jej sudí uznal. Kovaničtí se v závěru nezmohl ani na tlak a tak si sami nečekanou prohrou zkomlikovali boj o záchranu a již pět kol za sebou nezískali ani bod.