1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Velitel hasičů: zasáhli jsme včas a profesionálně

30. 10. 2003

Krátce po likvidaci požáru na zimním stadionu začali diváci hodnotit práci hasičů. Jaký byl zásah očima Jiřího Vetešníka z nymburského hasičského záchranného sboru, který zásahům šéfuje? I na to odpověděl v bleskovém rozhovoru

Velitel hasičů: zasáhli jsme včas a profesionálně
Krátce po likvidaci požáru na zimním stadionu začali diváci hodnotit práci hasičů. Jaký byl zásah očima Jiřího Vetešníka z nymburského hasičského záchranného sboru, který zásahům šéfuje? I na to odpověděl v bleskovém rozhovoru.
Zimní stadion je od vaší základny vzdálen na šíři ulice. Ozývají se hlasy, že jste i přesto zasáhli pozdě.
Našli se šťourové. Mohu ale zodpovědně říct, že v 18.05 nám byl požár nahlášen hned ze tří zdrojů. Jednak to nahlásil muž přímo u nás na vrátnici, pak telefonovali ze stadionu a ještě jeden náš kolega mobilním telefone, který byl rovněž na utkání. V 18.07 jednotka vyjela a o minutu později byla na místě. Maximálně dvě minuty pak trvalo bojové rozvinutí.
Kdo všechno na místě zasahoval?
Na likvidaci se podílely profesionální jednotky z Nymburka, Poděbrad, hasiči Českých drah a nymburský sbor dobrovolných hasičů. Celkem asi pětadvacet mužů.
Jak hodnotíte z profesionálního hlediska samotný zásah?
Byl vynikající. Jedna jednotka šla zespodu, druhá z pizzerie v prvním patře. První zásah byl navíc proveden pod proudem. Teprve pak se podařilo elektriku vypnout. Šlo o osobní statečnost hasičů. Evakuace dopadla dobře, nikdo nebyl ušlapán, nikdo se nenadýchal zplodin, ke zraněním nedošlo.

převzato z: Nymburský deník

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace