1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zbytečnými fauly zhasla šance na vyrovnání

06. 03. 2014

Ve středečním pátém rozhodujícím zápase prvního kola play off prohráli hokejisté Nymburka na ledě Moravských Budějovic 2:3 a sezona tak pro Nymburk končí.

„Soupeř nám v první třetině nabídl čtyři přesilové hry a my jsme z toho mohli dát třeba dva góly," začal s hodnocením zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Jenže z těch čtyř přesilovek jsme měli jen asi čtyři střely. Soupeř měl v první třetině jedinou přesilovku a v ní vystřelil snad pětkrát," zklamaně pokračoval Bičiště. „Už v první třetině jsme mohli jít do vedení. Soupeř byl zaskočený a jen čekal. My jsme měli výhodu přesilovek, ale nezvládli jsme je využít," litoval nymburský trenér.
Ve druhé třetině šli domácí v přesilovce do vedení, jenže hosté odpověděli taktéž v početní výhodě stejnou mincí. „Soupeř se nadechl a zlepšil bruslení. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme po sobě házeli puky a vázla nám rozehrávka," uvědomoval si kouč.
Na začátku závěrečné části šel naopak do vedení Nymburk, jenže domácí okamžitě srovnali. A byl to poměrně laciný gól. „Náš hráč je natěsno s protihráčem, který jen do přihrávky strčí hokejku a spadne to do brány. Prostě soupeř se musí z prostoru před bránou odvést pryč. Musí mít zablokovanou hůl, aby nemohl takto vstřelit gól," má jasno Bičiště.
Utkání pomalu mířilo do prodloužení, když se tři a půl minuty před koncem prosadil Horký a poslal domácí do vedení. „Po střele od mantinelu, zůstal před bránou osamocený hráč, který doklepl jen puk do prázdné brány," komentoval rozhodující gól trenér Nymburka. Pro hosty se ještě nabízela možnost odvolání brankáře, o tu se ale připravili nymburští hokejisté sami, když se nechali třikrát zbytečně vyloučit.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace