Zdolají hokejisté na třetí pokus nováčka?

04. 01. 2006

Ambiciozní Vrchlabí bude letos prvním soupeřem nymburských hokejistů.

Potřetí v letošní sezoně se druholigoví hokejisté Nymburka postaví nováčkovi soutěže. Vrchlabí, které má postupové ambice, v předchozích dvou duelech vyhrálo. Jak tomu bude tentokrát?
Stejně tak jako měl Nymburk v posledních letech dobrý vstup do soutěže, tak i první zápasy v kalendářním roce se mu vydařily. Za dobu, co hraje v kuse druhou ligu, ani jednou první utkání roku neprohrál. Jen v roce 2003 remizoval v Havlíčkově Brodu, ostatní zápasy vyhrál. Tentokrát si zahraje proti Vrchlabí, které po pětadvaceti kolech vévodí soutěži. Udrží Nymburští tuto bilanci i letos, nebo poprvé prohrají?
"Po dlouhé vánoční pauze to bude rychlé probrání," má jasno trenér Nymburka Tomáš Netík. Ten si uvědomuje sílu soupeře a věří, že s ním Nymburk sehraje stejně jako v předchozích dvou duelech vyrovnanou partii.
"Víme, že nás čeká kvalitní soupeř. Vrchlabí má velice kvalitní kádr a určitě je to hokejové mužstvo. Letos jsme s nimi sehráli dva dobré zápasy. Do Vrchlabí ale jedeme jako na každý jiný zápas," řekl kouč Nymburka. V prvním vzájemném zápase vyhrálo v 8. kole Vrchlabí v Nymburce 4:2 a připravilo mu tak první prohru v sezoně. O branky se postarali Culka a Toma. Za hosty se dvakrát trefil Plodek, po jednom gólu přidali Pešán a Šesták. V odvetě se hrál vyrovnaný zápas. Domácí sice vedli po trefě Kříže, Nymburk však díky Královi vyrovnal. O vítězi rozhodl gól Jakubce ve 35. minutě a výhru pečetil ve 43. minutě Pešán. Oba týmy si chtějí napravit reputaci. Nymburk v posledním zápase prohrál s Havlíčkovým Brodem 1:5. Vrchlabí sice v minulém kole zvítězilo v Milevsku 5:1, ještě předtím však poprvé ztratilo body na domácím ledě, když prohrálo s Pelhřimovem 2:3. Zápas v Elektromont aréně začíná v 18 hodin.
Program 26. kola (dnes 18 hodin): Kolín - Milevsko, Tábor Žďár, Strakonice - Pelhřimov, Vrchlabí - Nymburk, Benátky Písek, H. Brod - Chrudim.