1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Týden hokeje

Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

Zdolají hokejisté na třetí pokus nováčka?

04. 01. 2006

Ambiciozní Vrchlabí bude letos prvním soupeřem nymburských hokejistů.

Potřetí v letošní sezoně se druholigoví hokejisté Nymburka postaví nováčkovi soutěže. Vrchlabí, které má postupové ambice, v předchozích dvou duelech vyhrálo. Jak tomu bude tentokrát?
Stejně tak jako měl Nymburk v posledních letech dobrý vstup do soutěže, tak i první zápasy v kalendářním roce se mu vydařily. Za dobu, co hraje v kuse druhou ligu, ani jednou první utkání roku neprohrál. Jen v roce 2003 remizoval v Havlíčkově Brodu, ostatní zápasy vyhrál. Tentokrát si zahraje proti Vrchlabí, které po pětadvaceti kolech vévodí soutěži. Udrží Nymburští tuto bilanci i letos, nebo poprvé prohrají?
"Po dlouhé vánoční pauze to bude rychlé probrání," má jasno trenér Nymburka Tomáš Netík. Ten si uvědomuje sílu soupeře a věří, že s ním Nymburk sehraje stejně jako v předchozích dvou duelech vyrovnanou partii.
"Víme, že nás čeká kvalitní soupeř. Vrchlabí má velice kvalitní kádr a určitě je to hokejové mužstvo. Letos jsme s nimi sehráli dva dobré zápasy. Do Vrchlabí ale jedeme jako na každý jiný zápas," řekl kouč Nymburka. V prvním vzájemném zápase vyhrálo v 8. kole Vrchlabí v Nymburce 4:2 a připravilo mu tak první prohru v sezoně. O branky se postarali Culka a Toma. Za hosty se dvakrát trefil Plodek, po jednom gólu přidali Pešán a Šesták. V odvetě se hrál vyrovnaný zápas. Domácí sice vedli po trefě Kříže, Nymburk však díky Královi vyrovnal. O vítězi rozhodl gól Jakubce ve 35. minutě a výhru pečetil ve 43. minutě Pešán. Oba týmy si chtějí napravit reputaci. Nymburk v posledním zápase prohrál s Havlíčkovým Brodem 1:5. Vrchlabí sice v minulém kole zvítězilo v Milevsku 5:1, ještě předtím však poprvé ztratilo body na domácím ledě, když prohrálo s Pelhřimovem 2:3. Zápas v Elektromont aréně začíná v 18 hodin.
Program 26. kola (dnes 18 hodin): Kolín - Milevsko, Tábor Žďár, Strakonice - Pelhřimov, Vrchlabí - Nymburk, Benátky Písek, H. Brod - Chrudim.


Jak dopadly první zápasy roku?

 2005 NED Hockey Nymburk - HC Klášterec  4:0
 2004 NED Hockey Nymburk - HC Pelhřimov  3:2
 2003 HC Havlíčkův Brod - NED Hockey Nymburk  2:2 
 2002 NED Hockey Nymburk - HC Chrudim 4:2 
 2001  NED Hockey Nymburk - HC Slaný 5:3 
 2000 NED Hockey Nymburk - HC Slaný  4:2 
 1999 HC Benátky - NED Hockey Nymburk   0:7 
 1998 NED Hockey Nymburk - HC Most  4:2 
     

Převzato z Nymburského deníku, autor Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace