1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zhodnocení sezóny 2001/2002

10. 03. 2002

Letošní sezóna dopadla pro NED Hockey Nymburk výborně. Hokejisté po dvou sezónách, ve kterých vždy zůstaly těsně před branami play off, konečně splnili svůj cíl a postupem do vyřazovacích bojů zakončili historicky nejúspěšnější sezónu.

Letošní sezóna dopadla pro NED Hockey Nymburk výborně. Hokejisté po dvou sezónách, ve kterých vždy zůstaly těsně před branami play off, konečně splnili svůj cíl a postupem do vyřazovacích bojů zakončili historicky nejúspěšnější sezónu.
Historie tohoto ročníku se začala psát už 1. srpna 2001. Nymburk v 1. kole poháru Tipsport Cupu řádně potrápil vicemistra extraligy pražskou Spartu a posílen o kolínského Kadlece s Karlem Nedbalem a ústeckého Sirotka prohrál nejtěsnějším rozdílem 2:3. Skvělou samostatnou akcí zakončenou gólem se prezentoval Král, který soupeři ukázal, že i ve druhé lize nastupují výborní hokejisté. Po měsíc a půl trvající přestávce se rozeběhla i 2. hokejová liga.
Nymburk do ní nastoupil oslaben o Petrtýla, který ukončil kariéru, Bičištěho, ten odešel hrát do Poděbrad a Krále, jenž prodloužil své hostování v Mladé Boleslavi.
V týmu je nahradili noví hráči. Hradec s Dušičkou však nedostávali příliš prostoru ukázat své umění a tak po 10 zápasech odešli do Jičína. Posilami se tak stali především útočník Kocman, který přišel z Boleslavi. Dále to byl Lukeš, který oproti loňsku přestal pendlovat mezi juniory Sparty a nastupoval pouze za Nymburk a nakonec vynikající kolínský obránce Václav Nedbal.
Během sezóny pak posílili řady Nymburka ještě další hráči, všichni přišli z Mladé Boleslavi. Obranné dvojice vyztužili Halouska s Kaulfusem v útoku se objevili Kostelňák, Vondrlík a Kollman.
V úvodu sezóny střídal Nymburk porážky s výhrami. Mezi 14. a 18. kolem však čtyřmi výhrami poskočil až na čtvrtou pozici. Vzápětí ovšem přestali hokejisté střílet góly a v následujících sedmi zápasech, v nichž vstřelili pouze 9 branek, jen jednou vyhráli. Nymburk měl v těchto sedmi zápasech nad soupeři převahu, neuvěřitelná střelecká impotence však zapříčinila zisk pouze sedmi bodů. Nymburku tak přišla vhod vánoční přestávka, po které šňůrou tří vítězných zápasů rozhodl o svém postupu do play off. Po třech úspěšných zápasech však přišla druhá krize a Nymburk zakončil nadstavbovou část ziskem pouhých čtyř bodů z posledních šesti utkání.
Nymburku nevyšly především zápasy s Havlíčkovým Brodem. Ze čtyř vzájemných zápasů čtyřikrát prohrál a získal v nich pouhý bod.
Do play off postoupil Nymburk ze šesté pozice a soupeřem mu byl tým Mostu, který se umístil na třetí příčce skupiny Západ. Ve vyřazovací části předvedli nymburští hokejisté vynikající výkony. S favoritem neprohráli ani jednou v základní hrací době. V prvním zápase prohráli gólem až 8 vteřin před koncem prodloužení a v odvetě rozhodly o postupu Mostu až samostatné nájezdy.
V hodnocení hráčů je třeba vyzdvihnout výkon gólmana Kreminy. S průměrem 2,06 gólu na zápas zažil svoji dosud nejlepší sezónu a je jen škoda, že pro zranění chyběl v play off. Mezi další hráče, kteří odehráli dobrou sezónu patří Kocman, Lukeš, Jeník a Nedbal. Ale i ostatní hráči si udrželi vysoký standard. Za snad jediné mírné zklamání lze považovat účinkování Černého. Přestože stejně jako loni vyhrál kanadské bodování týmu, čekalo se od něj více. Celou sezónu se trápil, téměř zmizely jeho pověstné rány od modré a k oživení výkonu se dokonce uvažovalo o jeho hostování v Kolíně. Vzhledem k jeho věku ovšem nelze pochybovat, že jeho hokejové dny teprve přijdou.
Co se týče diváků proti loňsku je patrný pokles. Celkem přišlo v Nymburce na hokej 11.130 diváků což je průměr 628 diváků na zápas. Na utkání play off s Mostem bylo zvědavo jen 800 lidí. S odlivem diváků se však museli smířit třeba i v Kolíně a Mladé Boleslavi.
Do poháru Tipsport Cup se mužstvo pro letošní sezónu nepřihlásilo.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace