1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zítra od 18:00 proti Pelhřimovu

04. 01. 2011

Přesně po čtrnácti dnech se opět roztočí kolotoč zápasů druhé hokejové ligy. V pětadvacátém kole skupiny Střed hostí zítra borci NED Hockey Nymburk na svém ledě celek Spartaku Pelhřimov. Podvečerní utkání bude mít úvodní buly v 18 hodin.

Nymburk vstupuje do nového roku na 6. místě tabulky. V průběhu Vánoční přestávky bylo rozhodnuto o kontumaci zápasu Milevsko – Nymburk, ve prospěch Nymburka. Tým z Polabí si tak připočetl další tři body a celkem jich má na kontě 38. Na vedoucí duo Kolín – Benešov, ztrácí Nymburk pouhých 5 bodů. Do konce základní části zbývá posledních 12 zápasů, z toho doma sedm a venku pět. Na první pohled příjemné rozlosování, jenže realita je jiná. Nymburští jsou v tabulce doma na předposledním místě, naopak „venku“ tabulce vévodí. „Dosud se nám hrálo líp venku než doma. Venku hrajeme v klidu, doma se naopak snažíme tvořit a to nám nejde. Prohráváme o gól o dva a nehrajeme moc hezký hokej,“ je si vědom trenér Nymburka Pavel Bičiště. Domácí kouč však věří, že se situace změní. “Během Vánoc jsme potrénovali fyzičku a nacvičovali přesilovky, které nám dosud moc nešly.“
Proti Pelhřimovu se hokejistům Nymburka letos daří. Z dosud dvou odehraných zápasů vyhrál oba Nymburk a především v Pelhřimově byl trenér Bičiště s výkonem svých svěřenců nadmíru spokojen. V obou těchto zápasech se do pelhřimovské sítě trefil nejlepší nymburský střelec Jakub Klíma. Nad jeho startem ovšem visí otazník, neboť si jej do týmu vyžádaly Benátky. Naopak do sestavy by se měl vrátit uzdravený obránce Marek Hataš.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace