1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zítra s Kobrou, v úterý derby proti Kolínu

13. 11. 2009

Dvakrát ve čtyřech dnech se představí hokejisté Nymburka na domácím ledě. Zítra od 17:00 přivítají Kobru Praha, v úterý od 18:00 regionálního rivala Kolín

Hokejisté Nymburka už mají v letošní sezóně odehraných 15 utkání, to je více než jedna třetina zápasové porce základní části. Během následujících čtyř dnů odehrají další dva zápasy. A oba na domácím ledě. „Hrajeme doma a body by měly zůstávat doma,“ věří ve dvě vítězství trenér nymburského týmu Pavel Bičiště. V posledním zápase však Nymburk dostal hrozivých 11 branek ve Žďáru a inkasoval tak debakl. „Musíme odčinit tu katastrofu ze Žďáru,“ ví trenér.
Nymburk odehrál čtyři z posledních pěti zápasů na ledě soupeře a z těchto pěti zápasů získal pouhé dva body za vítězství v prodloužení v Milevsku. V tabulce tak následoval pád. Ze 2. místa po 10. kole je nyní Nymburk na 7. pozici. Soutěž je ohromně vyrovnaná. Každý může porazit každého. „Škoda zápasu s Pískem, s ním by byl bod zlatý,“ lituje domácí porážky s lídrem soutěže Bičiště.
Nymburk hrál v posledních zápasech značně oslaben a to především v obraně. Kvůli nemoci skončil s hokejem Kaulfus, pro nemoc chyběli dva zkušení zadáci Kříž a Drak. V obraně  museli zaskočit nezkušení junioři. „Už bychom měli být kompletní. Drak i Kříž by měli nastoupit. Po operaci kolena se vrací do sestavy obránce David Sem a z juniorů Sparty přichází na střídavé starty Jakub Kořínek,“ prozradil Bičiště. V úterý proti Kolínu také určitě nastoupí útočník Lukáš Krejčík.
Sobotní zápas s Kobrou bude hodně těžký. V prvním zápase vyhrál Nymburk na Kobře 6:2 a hosté se tak budou snažit domácí porážku odčinit. Navíc Kobře se daří a v tabulce je na 4. místě. V úterý zase Nymburk přivítá svého největšího rivala Kolín. S ním se domácí hokejisté utkali letos už dvakrát. Nejprve doma zvítězili 5:2 a před necelým měsícem prohráli v rámci předehrávaného 27. kola v Kolíně 7:2. Utkání v Kolíně se hrálo před skvělou návštěvou 1250 diváků a trenér Bičiště by byl rád, kdyby velká návštěva přišla i v Nymburce. „Je to derby a byl bych rád, kdyby se na nás přišli nymburští fanoušci podívat a povzbudit nás svým fanděním. Před zaplněným a fandícím stadionem se hraje mnohem lépe.“   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace