1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Změny v sestavě se nymburskému kouči vyplatily

22. 01. 2015

Ve středečním pokračování druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk v prodloužení v Klášterci nad Ohří 4:3.

Do Klášterce je cesta daleká a dlouhá a na nymburských hokejistech zanechala stopy. „Začátek jsme měli opět špatný, navíc se nechal obránce Cicvárek dvakrát vyloučit a při druhém jeho trestu jsme inkasovali," popisoval trenér Nymburka Pavel Bičiště úvodní třetinu, kterou Nymburští prohráli právě tímto gólem.
Ve druhé části se Nymburku podařilo zásluhou Kříže vyrovnat, ale další potrestané vyloučení mělo za následek to, že domácí po čtyřiceti minutách vedli dva jedna.
Navíc na začátku třetí třetiny vstřelili klášterští hokejisté třetí branku a dostali se do dvoubrankového vedení. „Po třetím gólu v naší síti jsem provedl nějaké změny v jednotlivých formacích a také jsem sestavu zredukoval," povídal kouč Nymburka.
A tyto změny se vyplatily. Nejprve totiž snížil Šimek a chvíli nato přišla i vyrovnávací branka. „Eis si vybruslil z rohu a pěkně zavěsil," pochválil nymburského mladíka trenér. „Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Oproti začátku jsme zlepšili pohyb a bruslení a snažili jsme se jít víc do brány," pokračoval nymburský kormidelník.
Utkání tedy dospělo do prodloužení, ve kterém se radoval Nymburk. „Hned ve druhém střídání to kluci pěkně sehráli na Kulicha na modrou, ten udělal tři kroky a propálil gólmana domácích," popisoval vítěznou trefu Bičiště. „S vítězstvím panuje spokojenost. Dokázali jsme otočit z jedna tři na čtyři tři a můžeme tak radostně vyrazit na dlouhou cestu domů," uvedl na závěr těsně po skončení zápasu trenér vítězného mužstva Pavel Bičiště.


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace