1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Zraněného Pavla Kreminu nahradí Tomáš Fikrt

10. 11. 2007

Další novinky z týmu v článku

V neděli se v zápase proti Benešovu představí už čtvrtý brankář v nymburském dresu v letošní sezóně. Po odchodu Romana Matouška na Kobru Praha zaujal pozici jedničky Pavel Kremina, tomu se však obnovilo zranění ramene, které utrpěl v zápase v Benátkách, když na něj spadl protihráč. Do nedělního zápasu tak nastoupí mladá naděje z boleslavské juniorky Tomáš Fikrt. Ten doposud působil v mládežnických týmech Chemopetrolu Litvínov a od letošní sezóny hájí branku juniorů Mladé Boleslavi. Dle údajů z eurohockey.net by to měl být jeho první zápas v kategorii dospělých. Záda mu v nedělním zápase proti Benešovu bude krýt Karel Heneš. Na sobotním tréninku se také již objevil brankář Jaroslav Jágr, který v minulosti hájil třeba branku Milevska ve 2. lize a nyní dělá trojku v Mladé Boleslavi. Po uzdravení Kreminy by právě Jágr měl vytvořit spolu s Kreminou stabilní brankářskou dvojici nymburského týmu.
Nymburk také získal do obranných řad Jana Kumstáta z Benátek, který v tamním týmu nedostával dostatek příležitostí. Kumstátovo hostování však bude vyřízeno na svazu až v průběhu příštího týdne a tak proti Benešovu ještě nenastoupí. Hostování Jana Kadeřábka z Benátek nad Jizerou, které mu končilo tento týden bylo prodlouženo a Kadeřábek tak bude nadále nastupovat za Nymburk. V příštím týdnu také končí hostování Jiřího Martince v Kutné Hoře, které podle dostupných informací zřejmě nebude dále prodlouženo a tak se Martinec vrátí do Nymburka. Martincovi se v Kutného Hoře celkem daří, když vstřelil své první dvě premiérové branky mezi dospělými. To se mu v Nymburce nepodařilo za celou loňskou sezónu a ani v úvodu té letošní nedokázal v dresu Nymburka skórovat.
Ze střídavého startu Libereckých hráčů ve službách Vrchlabský Michala Bárty a Michala Nevyhoštěného nakonec sešlo. Vzhledem k tomu, že Jablonec přesunul svá domácí utkání ze soboty na neděli budou Nevyhoštěný s Bártou střídavě hostovat z Vrchlabí do Jablonce.  
V neděli proti Benešovu nenastoupí ani Josef Toma. Extraliga má sice z důvodu reprezentačního turnaje Karjala přestávku, ovšem Josefa Tomu trápí horečky a tak z důvodu nemoci nemůže nastoupit.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace