1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Ztráta vedení nás mohla zlomit, obával se kouč Nymburka

02. 02. 2015

V utkání druhé hokejové ligy porazil Nymburk doma Řisuty 6:4. V utkání se hrálo tak říkajíc o šest bodů, neboť oba týmy před zápasem dělily pouhé dva body.

„V utkání v Řisutech jsme již vedli tři nula, přesto jsme nakonec zvítězili až v prodloužení, takže jsme šli do zápasu s vědomím, že proti nám nastupuje kvalitní soupeř," načal hodnocení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Samotné utkání se pro Nymburk vyvíjelo dobře. „První třetinu jsme sice vyhráli dva jedna, ale s naší hrou jsem příliš spokojený nebyl. Měli jsme spousty nepřesných přihrávek a nepřistupovali jsme k soupeři tak rychle, jak bychom měli. Soupeř nás přestřílel a měl několik šancí, " vypočítával nedostatky ve hře nymburský kouč.
Druhá část skončila nerozhodně jedna jedna, a tak i po druhé dvacetiminutovce domácí vedli o jednu branku. „Měli jsme spousty vyloučených, ale soupeř naštěstí nedokázal přesilovky využít. Jinak se ve hře příliš neměnilo," pokračoval v popisování zápasu kouč. „Do závěrečné třetiny jsme chtěli hrát dobrou defenzivu a hrát na rychlé protiútoky," prozradil taktiku na závěrečnou část kouč Nymburka.
Jenže Nymburk inkasoval dvě branky a deset minut před koncem rázem prohrával. „Klíčovým okamžikem bylo, že se nám podařilo okamžitě vyrovnat. Ztráta vedení nás totiž mohla zlomit," měl jasno nymburský kormidelník.
Okamžité srovnání však nakonec zlomilo hosty, kteří vzápětí inkasovali znovu. Pátý gól z hole Wszolka, který začal sezonu právě v Řisutech, byl nakonec rozhodující. „Sehráli to pěkně a po přihrávce dával gól do prázdné brány. Ještě zbývaly asi tři minuty do konce a samozřejmě jsem měl obavy, abychom sehráli dobře koncovku zápasu. Naštěstí nám tentokrát přálo štěstí a ještě jsme do prázdné brány přidali jeden gól," uvedl na závěr kouč Bičiště.

Ve středu hrají nymburští hokejisté opět na svém ledě, od 18 hodin se postaví celku Děčína.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace